Marsz pamięci dla Żołnierzy Wyklętych – Poznań 2013

Poniżej zdjęcia z marszu który odbył się w Poznaniu upamiętniając żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy jeszcze niespełna trzy lata temu nie mieli swojej daty upamiętniającej ofiarę krwi złożoną Ojczyźnie w walce z sowieckim okupantem. Od trzech lat w końcu można szczególnie pamiętać o ludziach, którzy nie chcieli pogodzić się z dyktatem alianckim narzuconym nam w Jałcie i Teheranie. Dyktatem, który oddawał we władanie Polskę – Sowieckiej Rosji pod przewodnictwem Ludobójcy Stalina.
Tym samym nasz naród miał być w niewoli Sowietów i rzeki krwi, które spłynęły w latach wojny miały się nie kończyć tylko na tych latach. Każdy, kto był związany w jakikolwiek sposób z systemem polityki przedwojennej II RP nie mógł czuć się bezpiecznie na terenie tworzącego się PRL-u. Kazamaty obsługiwane przez komunistycznych pachołków Stalina zapełniły się, a tysiące osób zginęło i zostało wrzuconych do bezimiennych dołów. Znikło.
Tak abyśmy my nie mogli czcić ich ofiary krwi.

Tak się jednak nie stało. Do szczęścia całkowitego brakuje nam jedynie pociągnięcie do odpowiedzialności żyjących jeszcze zbrodniarzy komunistycznych. Niestety, ustalenia „okrągłego stołu” nadal ich chronią.
Wierzymy, że się to zmieni.

Marsz odbył się bardzo spokojnie. W marszu wzięło udział około 1000 osób. Wznoszono wiele okrzyków, patriotycznych i antykomunistycznych. Jedynym niepotrzebnym wydawał się okrzyk „nadchodzą nacjonaliści” – zdecydowanie lepiej brzmiałby: „Idą polscy Patrioci” Słowo „nacjonalista” już zawsze będzie kojarzyło się mi z bandytami ukraińskimi mordującymi polskie kobiety i dzieci… Rozumienie nacjonalizmu jest jednak u nas zupełnie inne. W każdym razie przestrzegam przed stawianiem znaku równości między jednymi a drugimi…

Policja bardzo szczegółowo fotografowała i filmowała uczestników marszu. Nie zauważyłem takich działań w przypadku lewackiego marszu równości w zeszłym roku w listopadzie ( Pancerny marsz równości ? gotowość bojowa najwyższego stopnia? ? zdjęcia. ). Dostrzegłem też że tamten marsz był OCHRANIANY przez policję. W przypadku marszu ku czci polskich bohaterów, którzy zginęli w walce z komunistyczna agresją (wielu było policjantami przedwojennymi) nie można było odebrać w taki sposób asysty policji.
Smutne i bolesne jest takie traktowanie spraw najważniejszych dla kraju. Drugie dno wyłaniające się z podobnych zachowań wskazuje wyraźnie politykę władz.
Czy antynarodową? Odpowiedzmy sobie sami na tak postawione pytanie…

Poniżej zdjęcia z marszu.
(wkrótce dodanych zostanie więcej zdjęć i krótkie filmiki).


cd zdjęć wkrótce… (po obróbce).

Polecany materiał: Czy są jeszcze nacjonaliści ukraińscy, którzy źle życzą Polsce? W cieniu akcji ?Wisła?.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

5 myśli w temacie “Marsz pamięci dla Żołnierzy Wyklętych – Poznań 2013”

 1. „jesteśmy mimo wszystko
  stróżami naszych braci

  niewiedza o zaginionych
  podważa realność świata
  wtrąca w piekło pozorów
  diabelską sieć dialektyki
  głoszącej że nie ma różnicy
  między substancją a widmem

  musimy zatem wiedzieć
  policzyć dokładnie
  zawołać po imieniu
  opatrzyć na drogę

  w miseczkę z gliny
  proso mak
  kościany grzebień
  groty strzał
  pierścień wierności”

  Zbigniew Herbert (1924 – 1998)

 2. a we Wrocławiu represje ze strony solidarnościowej dyktatury:

  „Dwanaście osób zostało zatrzymanych przez policję po piątkowym marszu, zorganizowanym przez Narodowe Odrodzenie Polski z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.”

  aż dziwne, że zgodnie z „nową świecką tradycją” lokalni politycy PO nie kazali strzelać do bezbronnego tłumu, jak ma to miejsce w zasadzie już corocznie podczas manifestacji z okazji Święta Niepodległości

 3. Niesamowite, a były chociaż powody zatrzymania? Jakieś rozróby?

 4. a czy były powody strzelania do tłumu w dniu 11 listopada?
  propaganda reżimu zapewne coś wymyśli

  to ze strony NOP:
  http://www.nop.org.pl/2012/04/13/wroclaw-nop-swietowalo-rocznice-powstania-onr/

  „Nacjonaliści zebrali się na Rynku i w blasku symbolicznie zielonych, jak sztandary przedwojennego ONR pochodni – oddali hołd twórcom i działaczom tej formacji.”

  a to z mediów:
  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/12-osob-zatrzymanych-po-marszu-nop,1,5434836,wiadomosc.html

  „Jak poinformował Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji, zatrzymani to mieszkańcy powiatów wrocławskiego i oleśnickiego.
  – Wśród nich są trzy osoby nieletnie. Wszyscy są podejrzani o to, że biorąc udział w zgromadzeniu, odpalali flary i petardy – powiedział Zaporowski.”

  widać te symboliczne zielone pochodnie to straszne zagrożenie dla demokracji ludowej

 5. W sumie szybko ich zatrzymali. Z rosyjskimi kibolami chwilkę trwało…

Możliwość komentowania jest wyłączona.