Program, który buduje mury między narodami…

Z maila:

„Szanowni Państwo !

Jeśli przedstawiciele polskiego państwa pojadą na Ukrainę na obchody 70 Rocznicy, to będą oddawać hołd… zamordowanym Ukraińcom. Tylko takie uroczystości przewiduje program uroczystości w obwodzie wołyńskim na polecenie Prezydenta Ukrainy i Premiera Ukrainy. Proszę – zobaczcie sami. Polscy oficjele po prostu nie znajdą już czasu na upamiętnienie polskich ofiar.

Z takiego programu można odnieść wrażenie, że to AK dokonała ludobójstwa narodu ukraińskiego.

www.voladm.gov.ua

Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 10:25

70 Rocznica Wołyńskiej Tragedii będzie obchodzona w całym roku pod hasłem: „Poprzez porozumienie – ku przyszłości”

Wykonując polecenia Prezydenta oraz Premiera Ukrainy , przewodniczący Obwodowej Państwowej Administracji Borys Klimczuk podpisał swoje dyrektywy w celu zabezpieczenia organizacji i przeprowadzenia w 2013 r., w tym z udziałem społeczności ukraińskiej za granicą, uroczystości związanych z obchodami 70 rocznicy Wołyńskiej Tragedii. Dokument zawiera zatwierdzony skład grupy roboczej i zaplanowane uroczystości w związku z obchodzoną 70 rocznicą Tragedii Wołyńskiej – poinformował Borys Klimczuk na naradzie operacyjnej.

W szczególności, 19 kwietnia 2013 r. w dawnej wsi Krasny Sad w rejonie Horochowskim odbędzie się uroczystość upamiętnienia 104 Ukraińców (w pobliżu istniejącego pomnika), który zginęli tego dnia w 1943 roku w czasie zbrojnego konfliktu polsko-ukraińskiego. W czerwcu podobna uroczystość odbędzie się się we wsi Ohnówka w rejonie Włodzimierz-Wołyński. Tam zaplanowano odsłonięcie pomnik 120 Ukraińców zabitych w czasie w czasie zbrojnego konfliktu polsko-ukraińskiego.

W dniach 19-20 czerwca na Wschodnioeuropejskim Uniwersytecie Narodowym im. Łesi Ukrainki odbędzie się wszechukraińska konferencja naukowa „Wydarzenia Wołyńskie: poprzez porozumienie – ku przyszłości”. W tym samym miesiącu w memorialnym kompleksie „Wieczna Sława” w Łucku zostanie odsłonięta stela z wykazem nazw zniszczonych ukraińskich wsi w latach 1942-1945 w Polsce (obok istniejącego znaku pamięci poświęconego Chełmszczanom-ofiarom polskich formacji zbrojnych oraz deportowanych ze swoich etnicznych ziem w Polsce).

Również w czerwcu odbędzie się w Łucku akademia upamiętniająca „Wydarzenia Wołyńskie: poprzez porozumienie – ku przyszłości”. z udziałem oficjalnych przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej.
We wrześniu zaplanowano odsłonięcie pomnika 132 Ukraińców zabitych podczas polsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego we wsi Zapillia w rejonie Luboml.

W okresie czerwiec – wrzesień, w planach – otwarcie ukraińskich cmentarzy w polskich wioskach Bereść, Werszyn, Wiszniów, Łasków i Modryń z udziałem wojewody lubelskiego, przewodniczącego Wołyńskiej Obwodowej Państwowej Administracji i społeczności ukraińskiej w Polsce.

12 grudnia 2013 w miejscowości Malinówka w rejonie Rożyszcze będzie uczczona pamięć 36 Ukraińców (w pobliżu istniejącego pomnika), który zginęli tego samego dnia w 1943 r. w czasie polsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego.

Swoje uroczystości na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej planują nasi sąsiedzi. Tak jak po stronie ukraińskiej, po stronie polskiej będzie używane hasło „Wydarzenia Wołyńskie: poprzez porozumienie – ku przyszłości”.

Służba prasowa Wołyńskiej Obwodowej Państwowej Administracji.”

Temu chcemy zapobiec; aby za 30-50 lat nie mówiono jak obecnie mówi się o: „polskich obozach koncentracyjnych”,
analogicznie o: „ludobójstwie dokonanym na narodzie ukraińskim przez AK”, UPA zostanie wybielona – nastąpi gloryfikacja całkowita zbrodniarzy, którzy mordowali niewinne kobiety i dzieci również ukraińskie ( zbrodnie UPA na dzieciach ).
Już od kilku lat znikają dokumenty-dowody zbrodni. Świadkowie, ci nieliczni, którzy chcą i mogą mówić, odchodzą. Wkrótce zostaniemy sami z relacjami. I pamięcią. Wszystko zależy od tego ilu nas będzie. Po tej i po tamtej stronie. Zbrodnia zwycięży? Pamięć przetrwa w formie zniekształconej?

Dwa zdjęcia poniżej z lokalizacji FB (adresy lokalizacji):
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=501837119853889&set=o.105352876163463&type=1&theater

Opublikowany przez Mustafa Nayyem na 18 marca 2013

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Program, który buduje mury między narodami…”

  1. Z tego wynika,że Polska jest podporządkowana Ukrainie i jest od niej zależna.Wstyd polskim politykom.

Możliwość komentowania jest wyłączona.