Spotkanie o Kresach w Grodzisku Wielkopolskim.

Spotkanie zaczęło się pokazem filmu, który powstał dzięki moim staraniom, filmu pokazującego tych, którzy przeżyli. Dokument „Zapomnij o Kresach” opowiada też o Ukraińcach, którzy ostrzegali Polaków, czy wprost chronili przed atakiem swoimi wpływami.
Grodzisk Wielkopolski
Jest to temat niezwykle niewygodny dla zwolenników Bandery nacjonalistów ukraińskich, wypacza im wizję „jedności narodowej” w nienawiści do Polaków.

Tak samo niewygodne są ofiary ukraińskie zamordowane przez UPA – okazuje się że ta „narodowa partyzantka” byłą równie okrutna wobec swoich, jak nie okrutniejsza.

Stasia Stefaniak 4 letnia dziewczynka, której połamano nóżki i ręce, a następnie przebito bagnetem z koloni Katerynówka była owocem miłości Polaka i Ukrainki, później również okrutnie zamordowanych przez banderowców(O martyrologii dzieci na Kresach )
Grodzisk Wielkopolski spotkanie z ks Isakowiczem

Ksiądz Tadeusz poruszał ten jak i wiele innych tematów. Mówił również o fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnym intelektualnie której jest prezesem. Cały dochód ze sprzedanych książek idzie na cele fundacji.
Pomoc w jej funkcjonowaniu to priorytet.

„Być dobrym jak Chleb” to motto działalności społecznej i charytatywnej księdza Isakowicza-Zaleskiego duchownego społeczności ormiańskiej w południowej Polsce.
Fundacja albert.krakow.pl

Fundacja Brata Alberta - wolontariat

Na spotkaniu były osoby, które żyją dzięki pomocy Ukraińców – tych, którzy nie zapomnieli o swoim człowieczeństwie i ryzykując życie ratowali swoich sąsiadów: Sprawiedliwi Ukraińcy ? ofiary ukraińskie

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Spotkanie o Kresach w Grodzisku Wielkopolskim.”

  1. WIELOKROTNIE ZABIEGAŁEM O USTANOWIENIE PRZEZ POLSKĘ „ORDERU SUMIENIA” I UHONOROWANIE TYCH LUDZI MAJĄCYCH LUDZKIE SUMIENIE ALE BEZ POWODZENIA JA I MOJA RODZINA W 1943 ROKU RÓWNIEŻ PRZEŻYŁA DZIĘKI DOBRYM LUDZIOM NARODOWOŚCI UKRAIŃSKIEJ, MOŻE TERAZ SPRÓBOWAĆ JESZCZE RAZ ?
    Romuald Drohomirecki

  2. Panie Romualdzie w 2009 roku złożyłem do RPO Kochanowskiego pismo w tej sprawie podpisane min przez ks Isakowicza, Panią Ewę Siemaszko, reżysera Porębę i wielu innych – niestety nawet to pismo nie przyniosło efektu. Jaka były Pana działania?

Możliwość komentowania jest wyłączona.