Spotkanie zaczęło się pokazem filmu, który powstał dzięki moim staraniom, filmu pokazującego tych, którzy przeżyli. Dokument „Zapomnij o Kresach” opowiada też o Ukraińcach, którzy ostrzegali Polaków, czy wprost chronili przed atakiem swoimi wpływami.
Grodzisk Wielkopolski
Jest to temat niezwykle niewygodny dla zwolenników Bandery nacjonalistów ukraińskich, wypacza im wizję „jedności narodowej” w nienawiści do Polaków.

Tak samo niewygodne są ofiary ukraińskie zamordowane przez UPA – okazuje się że ta „narodowa partyzantka” byłą równie okrutna wobec swoich, jak nie okrutniejsza.

Stasia Stefaniak 4 letnia dziewczynka, której połamano nóżki i ręce, a następnie przebito bagnetem z koloni Katerynówka była owocem miłości Polaka i Ukrainki, później również okrutnie zamordowanych przez banderowców(O martyrologii dzieci na Kresach )
Grodzisk Wielkopolski spotkanie z ks Isakowiczem
Ksiądz Tadeusz poruszał ten jak i wiele innych tematów. Mówił również o fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnym intelektualnie której jest prezesem. Cały dochód ze sprzedanych książek idzie na cele fundacji.
Ks Isakowicz mówi o Kresachw  Grodzisku Wielkopolskim
Pomoc w jej funkcjonowaniu to priorytet.
„Być dobrym jak Chleb” to motto działalności społecznej i charytatywnej księdza Isakowicza-Zaleskiego duchownego społeczności ormiańskiej w południowej Polsce.
Fundacja albert.krakow.pl
Fundacja Brata Alberta - wolontariat

Na spotkaniu były osoby, które żyją dzięki pomocy Ukraińców – tych, którzy nie zapomnieli o swoim człowieczeństwie i ryzykując życie ratowali swoich sąsiadów: Sprawiedliwi Ukraińcy – ofiary ukraińskie