Agresja coraz bliżej polskiej granicy…Z maila od dr Zapałowskiego:

„…Podczas gdy żądania mniejszości ukraińskiej w Polsce wobec naszych władz są coraz bardziej wygórowane, na Ukrainie mamy kumulację ataków na polskie symbole oraz placówki dyplomatyczne. Jak można określić ten atak na polski konsulat w Łucku?

? Oczywiście motywy tego incydentu nie są do końca znane. Tym niemniej sam akt, jaki dokonał się w Łucku, jest przede wszystkim symbolem tego, że państwo ukraińskie straciło kontrolę nad działaniami identyfikowanymi jako terroryzm. W tej sytuacji dla Polski jest to wyraźny sygnał, iż głównym problemem nie jest, kto to zrobił, ale to, że destabilizacja państwa ukraińskiego postępuje, co więcej, zbliża się, i to w formie militarnej, do granic Polski….”

Całość na: Agresja coraz bliżej polskiej granicy

Jest wiele pytań odpowiedzi na nie są nieznane.
Są osoby, które twierdzą że na pewno zrobili to Rosjanie. Na moje pytanie, skąd to wiedzą? Czy byli tam i widzieli, odpowiadają nie zawsze sensownie, że: z wielu pieców chleb jadłem i chłopcy z FSB są dobrzy w te klocki…
Zadaję pytanie: ale czy mają dowód? Pewność 100%? W końcu w każdym sprawiedliwym sądzie jest tak, że jak mamy dowód zbrodni dopiero wtedy uznajemy oskarżonego za winnego.
I tutaj już brak odpowiedzi ? cisza.
Nie twierdzę, że nie zrobili to jacyś prowokatorzy (być może rosyjscy, być może inni, którzy chcieliby aby wyglądało na to że Rosjanie za tym stoją) -podkreślam raz jeszcze: trzeba brać różne wersje pod rozwagę.
Tym bardziej że od osób, które mieszkają i takich, które często goszczą na Ukrainie, słyszę zupełnie co innego:
na 200% zrobili to banderowcy.. tak do dziś nazywa się zwolenników neo-nazizmu na Ukrainie, nowych nacjonalistów ukraińskich czerpiących garściami z tradycji działań Bandery, Szuchewycza i ideologii Doncowa.
Historia się powtarza?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.