„Ballada o Wołyniu” w Opolu. Kiedy w Poznaniu?

Kilka tygodni temu podczas wizynty zorganizowanej przez Polonia Christiana gościliśmy reżysera i twórcę Teatru Nie Teraz Tomasza Żaka. Podczas tego spotkania obecny Prezes Warsztatów Idei złożył deklarację pokrycia kosztów przyjazdu i wystawienia przedstawienia „Ballady”. Czekamy na realizację tego zobowiązania.

Tymczasem w Opolu:

ballada o wolyniu


Szanowni Państwo,
Zapraszam na spektakl Teatru Nie Teraz ?Ballada o Wołyniu? opowiadający o tragicznych wydarzeniach ? mordach UPA na Polakach. ?Ballada o Wołyniu? wykorzystuje fabularne wątki legendarnej powieści Włodzimierza Odojewskiego ?Zasypie wszystko, zawieje? (pierwsze wydanie w Instytucie Literackim w Paryżu w 1973 r.). W inscenizacji obecne są również stare pieśni ? polskie i ukraińskie. Oś dramatyczna spektaklu to równolegle prowadzone losy trzech młodych kobiet, szykujących się na własne gody, które okażą się jednak nie czasem wesela, ale czasem śmierci.

Zderzenie udokumentowanych relacji świadków ludobójstwa z metafora teatralną, gdzie śmierć odbija się krwawą pożogą w oczach młodych kobiet, daje widzowi szansę na dotarcie do prawdy.

Bilety są już do nabycia w Opolu w Księgarni WAM, ul. O. J. Czaplaka 1.

Polonia Christiana ? Spotkanie z twórcą i reżyserem Teatru Nie Teraz Tomaszem Żakiem.

Teatr Nie Teraz – w Poznaniu: nie teraz?


Zbliża się powoli czas protestu dotyczącego niehonorowego wręczenia doktoratu honoris causa dla byłego prezydenta Ukrainy przez KUL. Pamiętamy o tym i oczywiście dajemy wyraz naszemu niezadowoleniu nie tylko poprzez nie wpłacanie datków dla tej uczelni, ale i poprzez pojawienie się w określonym dniu, aby zaprotestować przeciw tej haniebnej decyzji.
Polecany link: Gloryfikatorzy UPA i nacjonaliści na Ukrainie…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.