Jest to prosty dowód na to, że nie tylko w Polsce zauważa się negatywne cechy rządu pro nacjonalistycznego na Ukrainie.
„Pro” – w tym sensie, że w jego skład wchodzą zadeklarowani naziści. Tych należy bezwzględnie pozbawić władzy i izolować.
Są zagrożeniem nie tylko dla Polski ale i całej UE.

Kadr z programu TV Russia24 (FR doskonale wykorzystuje ciche przyzwolenie władz Unii na rządy nacjonalistów, budując kampanię medialną opartą o negowanie sił nazistowsko-nacjonalistycznych na Ukrainie):
stop_faszyzmowi

Tym bardziej że władze UE dostrzegły już dwa lata temu ten problem:
Europarlament:
[European Parliament Urging Democratic Parties In Verkhovna Rada Not To Cooperate With Svoboda Party
Member of Svoboda party: European Parliament confused everything, showing the ideas of perverted people
]
Teksty przyjęte Ust. 8 z cytowanej strony:
„8. jest zaniepokojony wzrostem nastrojów nacjonalistycznych na Ukrainie, wyrażających się w poparciu dla partii Swoboda, która w konsekwencji weszła do Rady Najwyższej jako jedna z dwóch nowych partii w tym organie; przypomina, że poglądy rasistowskie, antysemickie i ksenofobiczne są sprzeczne z podstawowymi wartościami i zasadami Unii, w związku z czym apeluje do partii prodemokratycznych w Radzie Najwyższej o niestowarzyszanie się z tą partią, niepopieranie jej ani nietworzenie z nią koalicji
Jest to rezolucja z grudnia 2012 roku Europarlamentu (na stronach UE).

Fragment tekstu kanadyjskiego naukowca opisującego skład rządu ukraińskiego:
Dezinformacyjna kampania medialna na Ukrainie: „Nie ma neonazistów w rządzie tymczasowym”
Autor: Profesor John Ryan
„Ponieważ kwestia roli Swobody w rządzie Ukrainy jest tak fundamentalnie ważna, rzućmy okiem na skład personalny gabinetu.

Oleksandr Sycz – wicepremier, poseł Swobody, naczelny ideolog partii, niezwykle aktywny działacz anty-aborcyjny.

IhorTeniuch
– Minister Obrony Narodowej, członek rady politycznej Swobody, a wcześniej dowódca marynarki wojennej Ukrainy, ale został odwołany ze stanowiska, kiedy próbował pomóc Gruzji po jej ataku wojskowym na Osetię Południową, ten atak został szybko odparty przez Rosję.

Andrij Parubij – Sekretarz Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Narodowej (RNBOU), współzałożyciel Partii Socjal-Narodowej Ukrainy (Swoboda). Jest to kluczowe stanowisko, które nadzoruje Ministerstwo Obrony, siły zbrojne, egzekwowanie prawa, narodowe bezpieczeństwo [SBU] i wywiad. RNBOU jest centralnym organem decyzyjnym. Mimo, że formalnie jest kierowany przez prezydenta, jest prowadzony przez Sekretariat i zatrudnia 180 osób, w tym obronę, wywiad i ekspertów ds. bezpieczeństwa narodowego. Parubij był naczelnym „komendantem” sił Majdanu, Prawego Sektora i dowodził zamaskowanymi uzbrojonymi mężczyznami, którzy walczyli z policją.

Ołeh Machnicki – Prokurator Generalny, członek parlamentu z partii Swoboda. Dzięki tej nominacji Swoboda będzie kontrolować procesy sądowe.

Ihor Szwaika – Minister Rolnictwa, oligarcha – wielki posiadacz ziemski i członek Swobody. Jest jednym z najbogatszych ludzi w kraju, jego ogromne inwestycje w rolnictwie wydają się wskazywać na pewien konflikt interesów.

Andrij Mochnyk – Minister Ekologii, wiceprzewodniczący partii Swoboda i członek jej Rady Politycznej, były reprezentant Swobody w relacjach z innymi europejskimi partiami faszystowskimi.

Serhij Kwit – Minister Edukacji, wiodący członek Swobody, zauważalne są jego wysiłki zmierzające do gloryfikacji tych, którzy stanowili natchnienie dla faszystów Bandery w czasie II wojnie światowej. [Profesor ma z pewnością na myśli przede wszystkim apologetyczną książkę Kwita o Doncowie]

Dmytro Jarosz – zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego, jest odpowiedzialny za policję. Jarosz jest założycielem-przywódcą paramilitarnej formacji „Prawy Sektor”, i wraz z Parubijem kierowali demonstracjami na Majdanie. Przed laty Jarosz walczył ramię w ramię z czeczeńskimi islamistami, i dumnie twierdzi, że osobiście zabił wielu żołnierzy rosyjskich.

Tak więc chociaż Swoboda ma tylko 8 procent miejsc w ukraińskim parlamencie, to jednak ona, wraz z Prawem Sektorem, objęła więcej niż 33% miejsc w gabinecie rządowym, w tym niektóre z kluczowych stanowisk. Wynika z tego, że posiada zupełnie nieproporcjonalną część władzy, a problem jest tym większy, że Swoboda nie ma żadnego reprezentanta w parlamencie wybranego z całej południowo-wschodniej części Ukrainy, którą zamieszkuje więcej niż połowa ludności tego kraju.”
Na podstawie tłumaczenia oryginalnego artykułu(Global Research, 3 kwietnia 2014r), całość: Kto jest kim w rządzie ukraińskim; analiza zza Oceanu. Neo-naziści zaczynają rządzić w Europie?
Jaki powinien być stosunek Polski do takiego rządu; chyba wszyscy umiemy sobie na to pytanie odpowiedzieć.

Jak szukać facebookowej strony izraelskiej (trzeba się zalogować): Ізраїль – за Україну без бандерівців!

Piotr Szelągowski


Polecane: Polska-Ukraina profesor Ryba mówi

Cel: Mówimy Prawdę.


zdjęcia nadesłane przez Administrator Grupy:

10172696_10201834939987303_4274549811435310846_n
906812_10201834797463740_3649281843844929672_o

Zdjęcie rozpoznawcze na grupie FB:
10175039_10201567050287318_6570315661660320179_n