„Izrael – za Ukrainę bez banderowców!” – grupa na FB. Nacjonalizm zagrożeniem.


Jest to prosty dowód na to, że nie tylko w Polsce zauważa się negatywne cechy rządu pro nacjonalistycznego na Ukrainie.
„Pro” – w tym sensie, że w jego skład wchodzą zadeklarowani naziści. Tych należy bezwzględnie pozbawić władzy i izolować.
Są zagrożeniem nie tylko dla Polski ale i całej UE.

Kadr z programu TV Russia24 (FR doskonale wykorzystuje ciche przyzwolenie władz Unii na rządy nacjonalistów, budując kampanię medialną opartą o negowanie sił nazistowsko-nacjonalistycznych na Ukrainie):
stop_faszyzmowi

Tym bardziej że władze UE dostrzegły już dwa lata temu ten problem:
Europarlament:
[European Parliament Urging Democratic Parties In Verkhovna Rada Not To Cooperate With Svoboda Party
Member of Svoboda party: European Parliament confused everything, showing the ideas of perverted people
]
Teksty przyjęte Ust. 8 z cytowanej strony:
?8. jest zaniepokojony wzrostem nastrojów nacjonalistycznych na Ukrainie, wyrażających się w poparciu dla partii Swoboda, która w konsekwencji weszła do Rady Najwyższej jako jedna z dwóch nowych partii w tym organie; przypomina, że poglądy rasistowskie, antysemickie i ksenofobiczne są sprzeczne z podstawowymi wartościami i zasadami Unii, w związku z czym apeluje do partii prodemokratycznych w Radzie Najwyższej o niestowarzyszanie się z tą partią, niepopieranie jej ani nietworzenie z nią koalicji
Jest to rezolucja z grudnia 2012 roku Europarlamentu (na stronach UE).

Fragment tekstu kanadyjskiego naukowca opisującego skład rządu ukraińskiego:
Dezinformacyjna kampania medialna na Ukrainie: ?Nie ma neonazistów w rządzie tymczasowym?
Autor: Profesor John Ryan
„Ponieważ kwestia roli Swobody w rządzie Ukrainy jest tak fundamentalnie ważna, rzućmy okiem na skład personalny gabinetu.

Oleksandr Sycz ? wicepremier, poseł Swobody, naczelny ideolog partii, niezwykle aktywny działacz anty-aborcyjny.

IhorTeniuch
– Minister Obrony Narodowej, członek rady politycznej Swobody, a wcześniej dowódca marynarki wojennej Ukrainy, ale został odwołany ze stanowiska, kiedy próbował pomóc Gruzji po jej ataku wojskowym na Osetię Południową, ten atak został szybko odparty przez Rosję.

Andrij Parubij ? Sekretarz Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Narodowej (RNBOU), współzałożyciel Partii Socjal-Narodowej Ukrainy (Swoboda). Jest to kluczowe stanowisko, które nadzoruje Ministerstwo Obrony, siły zbrojne, egzekwowanie prawa, narodowe bezpieczeństwo [SBU] i wywiad. RNBOU jest centralnym organem decyzyjnym. Mimo, że formalnie jest kierowany przez prezydenta, jest prowadzony przez Sekretariat i zatrudnia 180 osób, w tym obronę, wywiad i ekspertów ds. bezpieczeństwa narodowego. Parubij był naczelnym ?komendantem? sił Majdanu, Prawego Sektora i dowodził zamaskowanymi uzbrojonymi mężczyznami, którzy walczyli z policją.

Ołeh Machnicki ? Prokurator Generalny, członek parlamentu z partii Swoboda. Dzięki tej nominacji Swoboda będzie kontrolować procesy sądowe.

Ihor Szwaika ? Minister Rolnictwa, oligarcha ? wielki posiadacz ziemski i członek Swobody. Jest jednym z najbogatszych ludzi w kraju, jego ogromne inwestycje w rolnictwie wydają się wskazywać na pewien konflikt interesów.

Andrij Mochnyk ? Minister Ekologii, wiceprzewodniczący partii Swoboda i członek jej Rady Politycznej, były reprezentant Swobody w relacjach z innymi europejskimi partiami faszystowskimi.

Serhij Kwit ? Minister Edukacji, wiodący członek Swobody, zauważalne są jego wysiłki zmierzające do gloryfikacji tych, którzy stanowili natchnienie dla faszystów Bandery w czasie II wojnie światowej. [Profesor ma z pewnością na myśli przede wszystkim apologetyczną książkę Kwita o Doncowie]

Dmytro Jarosz ? zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego, jest odpowiedzialny za policję. Jarosz jest założycielem-przywódcą paramilitarnej formacji ?Prawy Sektor?, i wraz z Parubijem kierowali demonstracjami na Majdanie. Przed laty Jarosz walczył ramię w ramię z czeczeńskimi islamistami, i dumnie twierdzi, że osobiście zabił wielu żołnierzy rosyjskich.

Tak więc chociaż Swoboda ma tylko 8 procent miejsc w ukraińskim parlamencie, to jednak ona, wraz z Prawem Sektorem, objęła więcej niż 33% miejsc w gabinecie rządowym, w tym niektóre z kluczowych stanowisk. Wynika z tego, że posiada zupełnie nieproporcjonalną część władzy, a problem jest tym większy, że Swoboda nie ma żadnego reprezentanta w parlamencie wybranego z całej południowo-wschodniej części Ukrainy, którą zamieszkuje więcej niż połowa ludności tego kraju.”
Na podstawie tłumaczenia oryginalnego artykułu(Global Research, 3 kwietnia 2014r), całość: Kto jest kim w rządzie ukraińskim; analiza zza Oceanu. Neo-naziści zaczynają rządzić w Europie?
Jaki powinien być stosunek Polski do takiego rządu; chyba wszyscy umiemy sobie na to pytanie odpowiedzieć.

Jak szukać facebookowej strony izraelskiej (trzeba się zalogować): ??????? – ?? ??????? ??? ???????????!

Piotr Szelągowski


Polecane: Polska-Ukraina profesor Ryba mówi

Cel: Mówimy Prawdę.


zdjęcia nadesłane przez Administrator Grupy:

10172696_10201834939987303_4274549811435310846_n
906812_10201834797463740_3649281843844929672_o

Zdjęcie rozpoznawcze na grupie FB:
10175039_10201567050287318_6570315661660320179_n

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “„Izrael – za Ukrainę bez banderowców!” – grupa na FB. Nacjonalizm zagrożeniem.”

  1. „Izrael – za Ukrainę bez banderowców” Szukałem na FB – nie ma takiej grupy.

  2. ‎tak wygląda tytuł: Ізраїль – за Україну без бандерівців!

Możliwość komentowania jest wyłączona.