Komentarze…do 11 lipca.

bez-przesady-kalinowska


Polecam komentarze:

Mój w blogmediach24.pl pod moim materiałem i odp na niego piszącą o uchwale senatu (jakby miała wsyzstko wyjaśnić, zmyć winy PIS w tej materii i… co? Być usprawiedliwieniem?:

„Właśnie za to zostali wygwizdani….

Przykre to i smutne, jak działania „góry” rozwalają naród. Przecież to widoczne gołym okiem. W sprawie UPA i OUN powinniśmy być dokładnie tak samo nieustępliwi jak w sprawie Katynia czy niemieckich działań dotyczących „polskich obozów koncentracyjnych”. TU JEST ZNAK RÓWNOŚCI. PIS zawahał się lata temu i zbiera teraz żniwo. Żadne polityczne wyjaśnienia jakich nasłuchałem się przez lata setek, że tak trzeba, bo trzeba wspierać Ukrainę przed Rosją (w to chyba nie wierzyli nawet mówiący mi te słowa politycy PIS – patrząc na to jaką obłudą kierują się politycy Ukrainy w sprawach z Rosją związanych – nadal nie wypowiedzieli wojny Rosji, nadal robią z nią milionowe interesy, a ludzie w Donbasie giną – giną cywile kobiety i dzieci).
Wspieranie Ukrainy przed Rosją ma wyglądać tak, że udajemy, iż nie istnieje gloryfikacja morderców Polaków, Ukraińców, Rosjan, Ormian, Żydów i… WIELU INNYCH NARODOWOŚCI – obecnie na Ukrainie? Że nie ma pomników Bandery? Że nie ma młodych ludzi hajlujących? Że nie ma symboliki nazistowskiej????
Co za obłuda. Wszyscy politycy PIS powinni przejść obowiązkowe wykłady w tym zakresie i wybrać sami w zgodzie z własnym sumieniem. Paru takich jest, paru podaję rękę. I ich szanuję. Co do reszty mam wątpliwości. Chyba, że jasno PUBLICZNIE opowiedzą się po „DOBREJ STRONIE MOCY”. A są tacy co to potrafią polecam UWAŻNĄ lekturę: http://bezprzesady.com/aktualnosci/agent-kremla…”

blogmedia24.pl

I doskonały komentarz Pani Janiny z Zamościa pod materiałem o wypowiedzi PIS-owskiego marszałka Terleckiego o jakiejś wojnie polsko-ukraińskiej, porachunkach itp…Albo jest sam zwolennikiem banderyzmu, albo dał się nabrać na ich kłamstwa – ale w takim razie co z niego za polski polityk???
Może by złożył manat, bo się nie nadaje.
Nie ma innego wyjaśnienia.

Janina Kalinowska:
Panie Terlecki wstyd mi za Pana jako wicemarszłka Sejmu, za wypowiedziane słowa, że na Wołyniu i pozostałych Kresach
była to wojna bratobójcza.
Jeżeli nie ma Pan pojęcia co wyprawiali banderowcy Suchewycz, Onyszkiewicz i cała ta zdziczała banda to lepiej niech się Pan nie wypowiada,
i niech Pan prosi Boga aby taka bratobójcza wojna nie spotkała wnuków czy prawnuków. Nie życzę tego Panu, bo sama jako dziecko (cudem
ocalałe) z tej wojny do dziś pamiętam jej smak…
Mój braciszek 2 letni poległ na polu chwały i takich żołnierzy walczących
w latach 40-tych zginęło kilkadziesiąt tysięcy.
Wielu tych młodych bohaterów konało nadzianych na sztachety płotów, obdzieranych ze skóry z obciętymi nóżkami i rączkami, żywcem rzucanych do studni /np wieś Zagaje jednego dnia 80 dzieci jako (wg Pana) wojowników z bandą upa konało w studni.
Matkom naszym obcinano piersi, krajano na kawałki, gwałcono…
A Ojcowie nasi walczyli na frontach by wyzwolić Polskę.
I Pan to traktuje jako wojnę bratobójczą.
Wstyd i hańba Panie Marszałku wstyd i hańba.
Tak dla przypomnienia Prokuratorzy Śledczy Komisji IPN po przesłuchaniu Świadków zbrodni ustalili jedno: L u d o b ó s t w o, proszę się zapoznać z dokumentacją.
I nie wciskać młodzieży głupoty.

Dzielna i wspaniała kobieta z Pani Janiny.
I nie ma potrzeby cokolwiek zmieniać w tym tekście. Smutne jest tylko to że na pewno nie usłyszymy ŻADNEJ odpowiedzi z ust tego Pana.
A to my ich wybieraliśmy.
Teraz traktują nas jak śmieci. Tak ma wyglądać ta Polska? Polska niepodległa, niezawisła [od wszystkich – UE, Rosji] ale zależna od… banderowców?
Na życzenie PIS-u?
Przykro mi – bo niestety tak to wygląda jak się patrzy na to z zewnątrz „drogi” PIS-sie.

A szczególnie mi przykro osobiście, bo wierzyłem że coś zmienicie. Że prawda stanie się PRAWDĄ GŁOSZONĄ oficjalnie.
Tracicie na tym potężne zaufanie społeczne – młodych, którzy nie wierzą w działalność agenturalną poświęcających się dla sprawy, ks Tadeusza i wielu innych.

Którzy widzą co się dzieje, widzą co się „święci” na Ukrainie.

Śmierć „Lachom” – śmierć Polakom:
profanacja2

Ulubione symbole młodzieży ukraińskiej :
swastyka i SS

Działajcie tak dalej. Naród ślepy nie jest. I aż tak „lemingowy” jak by chcieli politycy i PO, Nowoczesnej, PSL-u i … inni.

A to się dzieje: Jolantę Kozak wyciągnięto siłą z samochodu, grożono jej śmiercią. Nie pamięta dokładnie jak, ale udało się jej wyrwać i schronić na pobliskiej stacji benzynowej skąd trafiła na posterunek milicji, ale nie jako ofiara a świadek. Mąż kobiety oraz dr hab. Maria Sękowska zostali pobici ? kobieta trafiła do szpitala z podejrzeniem połamania żeber. Polska prasa podaje, że Trubalski na skutek dotkliwego pobicia ma problemy ze wzrokiem.
Milicja zdawała się nie reagować wcale widząc jak protestujący katują dziennikarzy. Ukraińcy skandowali, że służby „trzymają z niewłaściwą stroną”, że należy wydać im Polaków:
? Słyszałam, że mają nas oddać, bo podlegamy ich sądowi. A mnie należy wywlec, rzucić na kolana twarzą do ziemi, abym błagała o litość dla siebie. Dodali, że pana Mariusza trzeba zabić ? opowiada dr Sękowska.
Do tej pory nie wystosowano żadnej kary dla oprawców. Marek Wieczerzak z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował że: ?5 lipca wojewoda skierował oficjalne pismo do konsula generalnego Ukrainy w Lublinie, Wasyla Pawluka, w którym wyraził przypuszczenie, że współwinnymi tego zdarzenia są obywatele i służby porządkowe Ukrainy. W związku z powyższym zwrócił się z prośbą o ponowne wnikliwe przeanalizowanie zdarzenia, w skutek którego ucierpiał obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i jego mienie”.

[Wrealu24]


Dlatego musimy o tym mówić. Później może być – za późno i dla ciebie i dla mnie. A Wy politycy, którzy nie widzą tego problemu i do tego dopuszczacie będziecie mieli ludzi, Polaków na sumieniu.

grupa bojowników o Prawdę

O Martyrologii dzieci na Kresach

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Komentarze…do 11 lipca.”

 1. „PIS zawahał się lata temu”
  co wy wszyscy bredzicie o niewinnym PiS-ie, przecież ta partia od początku swojego istnienia, od poprzednich wcieleń jako AWS, PC, czy KOR to fanatyczni wyznawcy UPA
  nawet obecne zachowanie PiSuarowców was nie otrzeźwiło
  PiS to wcielenie zła, tak było od początku i to się nigdy nie zmieni
  od początku, kiedy Kiszczak tworzył KOR i „Solidarność” organizacje te poza pozorowaniem „demokratycznych” zmian miały na celu wymazanie z pamięci Polaków Kresów Wschodnich
  stąd obecne w ideologii PiS czy PO „odwiecznie radzieckie” Kresy, „słuszny gniew ukraińskiego proletariatu” czy twierdzenia politruków z tytułami „naukowymi” z nadania partii i bezpieki, w stylu Nałęcza czy Legutki, że „Polaków tam nigdy nie było”, a ludobójstwa na Polakach tym bardziej
  przejrzyjcie w końcu na oczy wyznawcy PiS-u i syna komunisty Kaczyńskiego
  chyba że jesteście po ich stronie
  ile jeszcze zła musi PiS wyrządzić, abyście przestali uzasadniać ich zbrodnie?

Możliwość komentowania jest wyłączona.