Ks Tadeusz Isakowicz Zaleski. Spotkanie w Jarocinie – misja trwa.

Spotkanie odbyło się w jarocińskiej bibliotece miejskiej. Sala była pełna. Krotoszyn i (wcześniej – w poniedziałek) Ostrów Wielkopolski to efekt wspólnych działań mających na celu propagowanie i ukazywanie Prawdy o Ludobójstwie. Po moim zeszłorocznym spotkaniu w Jarocinie i prośbie o zaproszenie i organizacje spotkań z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Sale pełne, i uczucie niedosytu. Pozytywnego niedosytu. Ludzie zgromadzeni na spotkaniu w Jarocinie byli pełni pytań, zainteresowani i głęboko przejęci. Sam odbyłem kilka rozmów już po spotkaniu z osobami, które przyjechały z różnych miejscowości – w tym z Poznania, Nowego Miasta czy Mosiny.

jarocin_is

Wiele osób pierwszy raz spotkało się z tematem Ludobójstwa na Ormianach czy też zbrodni popełnionej przez bandy OUN-UPA.
Była też mowa o pomocy niepełnosprawnym w ramach fundacji Brata Alberta i najnowszej książce ks Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego „Żywa Historia”.

Jak to jest, że nadal działania miłośników historii muszą wyręczać instytucje do tego tworzone i przygotowane?
Jak to jest, że potwierdza się niewiedza na tematy tak potrzebne i bliskie budowaniu tożsamości narodowej?
Szczęśliwie w tej sytuacji udaje się przynajmniej uzupełniać te braki i wskazywać na możliwości zdobywania potrzebnej wiedzy i edukacji.
Ksiądz Tadeusz wspomniał też o swoich tekstach i wypowiedziach na portalach: prawy.pl, RMF24 i blogu na Onecie.
To właśnie dzięki internetowi udaje się szeroko propagować i ideę spotkań z księdzem i informacje na tematy poruszane podczas takich małych uroczystości organizowanych przez wiele niezależnych grup i nawet prywatnych osób, które czynią to w imię Prawdy.

To samo można powiedzieć o problemie związanym z niepełnosprawnymi. Temat ten też był szeroko dyskutowany na spotkaniu.
Zadano pytanie: o elity polityczne, o to co robią dla społeczeństwa. Odpowiedź była smutna: 24 posłów na sali…- dlatego też tym bardziej wszelkie zaangażowanie społeczne jest na „wagę złota”.
Organizowanie spotkań jest jednym z przejawów tego zaangażowania.
Efekty zobaczycie i usłyszycie poniżej:
jarocin_piotr_sol

spotkanie

j_armenia

biblioteka_jarocin

jar_pyt

jarocin_isakowicz

jarocin_isakowicz1

biblioteka

Brak politycznej odwagi na powiedzenie prawdy:


Polecane Linki:

Echa Wołynia – Jarocin
Relacja prasowa – Jarocin

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.