Ks Tadeusz Iskowicz-Zaleski żegna się z „Gazetą Polską”.

Dobrze, że napisałem w tytule nazwę pisma w cudzysłowie. Coraz bardziej ten twór przypomina bowiem tylko z nazwy to co próbuje sobą reprezentować. Atak jego red. naczelnego na tak zasłużonego dla spraw polskich i narodowych kapłana, ma zapewne na celu tylko i wyłącznie próbę osłabienia wpływu jaki wywiera swoją osobą ksiądz Zaleski na olbrzymie rzesze polskich obywateli.ks_tadeusz_isakowicz_zaleski_albertiana_2014

Jego działalność charytatywna ponad wszelką wątpliwość stawia go nad wieloma osobami ze sceny politycznej w tym kraju. Wczoraj na Albertianie, z których zdam osobną relację (zapewne niejedną), dowód na szczególny szacunek dla dokonań księdza Tadeusza i jego zespołu pracowników Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach, dało bardzo duże grono osób. Szczególnie przyjemnym dla mnie osobiście (jako Wielkopolanina) akcentem była jedna z nagród ufundowana przez marszałka naszego województwa – Wielkopolski dla zespołu teatralnego osób niepełnosprawnych intelektualnie. Ponadto ksiądz Isakowicz-Zaleski dostał wyróżnienie za wkład w resocjalizacji więźniów w postaci srebrnego medalu za zasługi w pracy penitencjarnej, który wręczył księdzu dyrektor służby więziennej w Krakowie płk Krzysztof Trela.

Na terenie placówek fundacji od 10 lat pracują więźniowie, pomagając w funkcjonowaniu fundacji i często niejednokrotnie mają kontakt z podopiecznymi, co sam obserwowałem w zeszłym roku będąc na terenie fundacji. Obserwowanie osób, które stawiają czoła zupełnie innym problemom niż te do których jesteśmy przyzwyczajeni, my zdrowi i pełnosprawni, otwiera zupełnie inną perspektywę, na życie. Perspektywę której niektórzy nie chcą widzieć, gdyż to mogłoby odmienić ich stosunek do tego życia – konsumpcyjny, nastawiony na siebie, pełen egoizmu wewnętrznego. Tutaj nie mówię akurat o więźniach. Z nimi to zapewne zupełnie inna sprawa. Dla nich jak sądzę łatwiej pogodzić się z wieloma sprawami obserwując osoby tak potrzebujące pomocy jak podopieczni fundacji. To może ich zmieniać wewnętrznie – bardzo „in plus”.
Dlatego jest to jeszcze jeden aspekt ludzki moralny i etyczny tak ważny pracy ks. Tadeusza na rzecz Człowieka (pisane z dużej litery dotyczy i niepełnosprawnych i więźniów). Niegodnym jest atak na osobę która nie dbając często i o swój własny stan zdrowia walczy o godność dla innych osób, a o prawdę dla swoich współrodaków.
W aspekcie moralnym zachowanie się „GP” i jej red. nacz. może być ocenionej tylko w jeden sposób. Nie ulega to żadnej wątpliwości.
Dla niskich etycznie i moralnie pobudek politycznych (polityka jest amoralna) cenzurowanie księdza Tadeusza, który wsławił się tym, że nigdy nie był pokorny i uległy, kiedy wiedział że walczy o prawdę, i słuszność stawianych tez leży po jego stronie, a także czy to w stosunku do swoich przełożonych, czy kogokolwiek innego; zawsze potrafił tą prawdę głosić bez względu na konsekwencje – pokazuje też jak nisko stoi reprezentacja tej prasy. Decyzja red. nacz. „GP” jak sądzę nie jest dobrym ruchem – i raczej odbije się na sprzedaży gazety. Znam mnóstwo osób, które rozpoczynły jej czytanie od ostatniej strony.
Teraz już tego nie zrobią. Ponieważ po prostu jej nie kupią.

Więcej o postępowaniu red. nacz. owej prasy politycznej na stronie ks Tadeusza: isakowicz.pl

Ksiądz Tadeusz Isakowicz_zaleski zaraz po przyznaniu medalu w towarzystwie Ireny Santor laureatki medalu Św. Brata Alberta.
irena_santor_ks_tadeusz_isakowicz_zaleski

…i w towarzystwie Ani Dymnej z którą razem pomagają niepełnosprawnym.
anna_dymna_ks_tadeusz_isakowicz_zaleski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Ks Tadeusz Iskowicz-Zaleski żegna się z „Gazetą Polską”.”

  1. Myślący już dawno przejrzeli giepe, żydo-sterowaną „odskocznię” od giewu. Fakt entuzjazmu agenta wpływu, Maciarewicza, dla GP i klubów GP powinien był obudzić drzemiących w ciepełku religiozno-scyropolskim…

Możliwość komentowania jest wyłączona.