Pamięć historyczna…

Na moim (bardziej prywatnym) blogu umieściłem tekst, który wczoraj napisałem pod wpływem impulsu, spowodowanego tymi kilkoma słowami: Pamięć historyczna… po co? Do czego ma służyć?

Oto link do tekstu: Pamięć historyczna – potrzebna?

Polska Walcząca


Polecane:

Szubin pod Żninem. Pamięć Narodowa.

Wołyń płonie. Gdzie historyczna, polska racja stanu?

?Bo strzelać panie trzeba umieć??

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Pamięć historyczna…”

  1. znalazłem taki cytat:
    „Masa śpi, bo przestała być narodem i zapomniała o swoich bohaterach. Nie łudźmy się pozorną bezczynnością: nowi przewodnicy, a w chwili próby nawet wojownicy, muszą wziąć na własne barki ciężar odpowiedzialności. Wyrastając z polskiej krwi i ziemi, nigdy nie poprzemy tzw. demokratycznej większości sprzeniewierzającej się dobru narodowemu. Władza winna zamiany narodu w stado, zaprzedana wrogom tradycji, nie jest warta nawet nienawiści, ale wyłącznie pogardy. (…) My nie uprawiamy demokratycznej polityki, ale jesteśmy przeznaczeni do misji odrodzenia Narodu. (…) Nasz Ruch jest Zakonem, w godzinie walki i poświęcenia nie możemy tłumaczyć się oklepanym frazesem: „Rezygnuję, bo mam rodzinę”. Wiedziałeś o tym od początku i nikt cię nie zmuszał do bycia nacjonalistą.”
    Śp. Robert Larkowski – http://wolna-polska.pl/ – co sądzicie o nim?

Możliwość komentowania jest wyłączona.