Pszczoły zagrożone – demonstracja organizacji pszczelarskich

W zeszły czwartek demonstrowali w obronie pszczół członkowie różnych organizacji pszczelarskich w Polsce. Przeciw demonstracji był Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat…

Co najmniej dziwne…, wydaje się że postulaty osób które wyszły na ulice aby zasygnalizować straszliwy problem, wymieranie rojów pszczelich to niezwykle ważny temat.
Jedak w materiale ze strony Nasze Miasto dowiadujemy się, że Prezydent PZP jest przeciw: W stolicy przeszedł „Marsz w obronie pszczół”

Mówi się, że pszczoły, które żerują na uprawach GMO, chorują. Mają problemy z przewodem pokarmowym. Do tego w ogóle niechętnie korzystają z żywienia się na tych plantacjach.

Rząd jak można sądzić po wypowiedzi ministra rolnictwa, w tym temacie jest raczej po naszej stronie:
„Sawicki zapewnił, że zarówno on, jako minister oraz rząd są przeciwko wprowadzaniu upraw genetycznie modyfikowanych w naszym kraju. Poinformował, że skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia zakazującego uprawy wszystkich odmian genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON 810 w Polsce, które zostało przygotowane m.in. w oparciu o informacje od pszczelarzy.”

Oczywiście czekamy przede wszystkim na zdecydowane zablokowanie upraw GMO. To wtedy potwierdzi zdecydowaną linię przeciw rządu.
(źródło cytatu:„Żądłem w rząd!”. Obrońcy pszczół wyszli na ulice )
Tymczasem w USA od 2008 rogu wyginęła prawie jedna trzecia rojów…
Czy faktycznie 4 lata po śmierci ostatniej z pszczół zaniknie życie na ziemi jak wróżył Albert Einstein?

Piotrek

Inny materiał na temat pszczół: GMO morduje pszczoły?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.