Szowinizm narodu izraelskiego zamieszkującego w Polsce? Bez Przesady!

Z podesłanego linka (dzięki Marcinie) Forum Żydów Polskich:
„Prawie siedemdziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej, Polska po raz kolejny zwraca się przeciwko swoim Żydom.

W zeszłym tygodniu niższa izba polskiego parlamentu dokonała szokującego posunięcia, odrzucając projekt ustawy, który przywróciłby prawo wykonywania szechity, uboju koszernego, stosunkiem głosów 222 do 178.

Po tym, jak Trybunał Konstytucyjny zakazał tych praktyk w grudniu 2012 r., twierdząc, że narusza to przepisy o ochronie zwierząt, rząd w Warszawie próbował znaleźć wyjście z tej sytuacji w obliczu narastającej fali krytyki na świecie.

Ale aż 38 członków rządzącej partii, Platformy Obywatelskiej, zagłosowało przeciwko nowej ustawie rządowej, pociągając projekt nowej ustawy, a wraz z tym samą Polskę ? w otchłań haniebnej klęski.

Nie trzeba być znawcą Holokaustu ani studentem współczesnej historii Europy, aby zrozumieć gorzką ironię takiego obrotu zdarzeń. W kraju, w którym zamordowano 3 miliony Żydów podczas nazistowskiej okupacji, zakazanie Żydom praktykowania wiary jest hańbiące i obraźliwe.

Od czasu upadku komunizmu dwadzieścia lat temu, Polska czyniła starania, by stać się ostoją zachodniej, liberalnej demokracji. Lecz ochrona praw mniejszości jest jednym z podstawowych wskaźników określających stan społeczeństwa w zakresie wolności i demokracji. W tym wypadku Polska zdecydowanie oblała test.

Pozornie decyzja o zakazie szechity podyktowana była chęcią o oszczędzenie zwierzętom zbytecznych cierpień podczas uboju. Ale ktokolwiek widział jak żydowski rzezak rytualny dokładnie sprawdza swój nóż, w celu upewnienia się, że jego powierzchnia jest całkowicie gładka, wie, że robi to po to, aby ograniczyć ból, jaki zwierzę odczuwa, do absolutnego minimum.

Rzeczywiście, jak pisze Majmonides w Przewodniku dla Błądzących (rozdz. 48), Tora nakazuje nam zabijać zwierzę w możliwie najłagodniejszy sposób i zabrania nam narażać je na niepotrzebne cierpienie.

Na przestrzeni lat prowadzono wiele badań naukowych, które potwierdziły, że szechita jest w rzeczywistości humanitarna.

Jak napisał dr Stuart Rosen z wydziału medycznego Imperial College odnośnie szechity: ?szybkość i precyzja cięcia zapewnia brak stymulacji rozciętych tkanek i skutkuje natychmiastową utratą przytomności.?

?Nieodwracalna utrata świadomości?, kontynuował, ?oraz brak wrażliwości na ból zostają osiągnięte natychmiast, zapewniając tym samym najbardziej skuteczne ogłuszenie. Nie występują opóźnienia podczas przejścia pomiędzy stanem ogłuszenia a śmiercią, w związku z czym zwierzę nie ma czasu na odzyskanie przytomności, co zdarzyć się może w przypadku konwencjonalnych metod uboju.?

Inni eksperci, tacy jak dr Temple Grandin, profesor zoologii na Colorado State University i światowej sławy autorytet w dziedzinie udogodnień związanych z obsługą produkcji mięsa również jest zdania, ze szechita jest co najmniej tak samo humanitarna jak inne metody uboju stosowane w rzeźniach.”

więcej na: Polska: Żydzi niemile widziani.

O co tu chodzi? Warto poczytać komentarze pod tym tekstem. Oto jeden z nich:
„Zawsze ubolewałem nad stratą jaką poniosła Polska wraz z utratą kultury żydowskiej, zawsze podkreślałem że polscy żydzi czynili ten kraj lepszym i bogatszym.
Podkreślałem że to nie jacyś „naziści” mordowali polaków i żydów a Niemcy!
Ubolewam nad tym jak łatwo różnym ludziom przychodzi oceniać postawy polaków w trakcie wojny – wiele razy było to już mówione ale jak widać niewystarczająco – okupowana przez Niemcy Polska była jedynym krajem gdzie za pomoc żydowi karano śmiercią, co gorsza karano nie tylko osobę pomocy udzielającą ale też zabijano jego/jej rodzinę.
Nie wiem czy mając świadomość że narażam na śmierć własną rodzinę zdecydowałbym się pomóc, chcę wierzyć że tak, ale pewności nie mam i mam nadzieję że nigdy nie będę musiał jej uzyskać.
Takie wpisy tylko niepotrzebnie ranią i obrażają – bo nie biorą pod uwagę że Niemcy, obok żydów, wymordowali też 3 miliony polaków (a warto też mieć świadomość że większość ze wspomnianych żydów była polakami).

Jako Polak pragnę przypomnieć że diaspora żydowska znalazła się tutaj właśnie dlatego że ówczesna Rzeczpospolita była krajem tolerancji religijnej i żydzi nie byli prześladowani przez państwo. A to że żydów w Polsce nie ma to wyłączna zasługa Niemców.

Zauważam też inne niebezpieczeństwo płynące z takiego szantażu jaki można zobaczyć w tym poście – za każdym razem gdy czytam takie komentarze zaczynam się zastanawiać czy warto rozmawiać z kimś kto obraża mój kraj i pamięć moich przodków, za każdym razem też kiełkuje mi w głowie myśl: „Jak wy o nas tak mówicie to w nosie z tym waszym ubojem rytualnym – mi on niepotrzebny to niech ten zakaz zostanie”.”

Chciałoby się dużo pisać, ale żal i smutek ogarnia…
Pisaliśmy już co nieco: Ubój Rytualny; dlaczego nie możemy sami o sobie we własnym kraju o tym decydować? ? zabieram głos?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.