Ukraina broni Europę przed wojną?

A może ją do niej wciąga?…
Mój komentarz do (umieszczonego poniżej adresu do tego…) artykułu:

Po pierwsze: kiedy jeszcze (czy w ogóle kiedykolwiek) Ukraina jako państwo broniła Europy przed czymkolwiek? Chociaż przepraszam, słyszałem że Sobieski ponoć był Ukraińcem, jeżeli to miał na myśli Szewczuk – to nie mam więcej pytań w tym temacie – poza jednym: jakie ma wykształcenie?
Po drugie: nadmienił o ofiarach żołnierzach – a ofiary cywilne, dzieci, kobiety, które giną głownie po stronie wschodniej ponieważ wojsko ukraińskie nie ma odpowiednich osób, które potrafią kierować ogniem artyleryjskim i wiele obiektów cywilnych jest ostrzeliwanych? To są informacje potwierdzone z pod Doniecka. Mam na to relacje i zdjęcia po ostrzale.

flaga-UPA (flaga UPA)
Kolega z Kijowa opowiadał też o potężnej nienawiści skierowanej do zwykłych ludzi ze wschodu – których utożsamia się z Rosjanami. Jego szef życzył śmierci wszystkim na wschodzie – dzieciom, kobietom, wszystkim… Znajoma Polka, która ma rodzinę na wschodzie Ukrainy potwierdza to. Jej rodzina woli uciec do Rosji ponieważ zło identyfikuje z Zachodem. Mój kolega z Odessy ukrywa się przed nacjonalistami poza miastem. Pomijam już kwestie Wołynia i Ludobójstwa. Jak mój poprzednik w komentarzu słusznie ujął – kiedy uderzą się oficjele grekokatoliccy po katolicku w pierś za zbrodnię Ludobójstwa? Modlę się za te dzieci niewinne i ich matki – modlę się za zakończenie konfliktu, ale na pewno nie kosztem cywilów. Jeżeli 9 milionów ludzi nie chce być Ukraińcami to dlaczego my mamy im to narzucać? Gdy nam narzucano bycie Niemcami czy Rosjanami podczas zaborów – walczyliśmy i to była chwała – innym odmawiamy tego samego? Czy to przypadkiem nie nazywa się obłuda?

i drugi:
Podsyłam relację od nauczycielki z pod Doniecka, jakby ktoś nie wierzył w to, co napisałem w poprzednim komentarzu. Jej ojciec zmarł kiedy usłyszał o tym co przeżyła – miał słabe serce…: Giną cywile
Módlmy się za życie tych biednych niewinnych ludzi, za cywilów, za dzieci. Dlaczego mają ginąć w imię nienawiści? Jeżeli chcą być Rosjanami, to dlaczego im tego odmawiać? Dlaczego odmawiać komukolwiek bycia w granicach tego czy innego kraju? O ile to jest tak duża zdecydowana większość? Przede wszystkim rozwiązujmy konflikty na drodze pokojowej. Ukraina moralnie pogrążyła się odwołując do etosu nazistowskiego – banderowskiego. Może nie mówi się tego w mediach ale tam myślą wszyscy ludzie którzy znają historię. Może dlatego to tak niebezpieczna nauka… – że trzeba ja za wszelką cenę zlikwidować…

Problem który powstał w wyniku (w skrócie) Majdanu doprowadził do wojny.
Powstaje pytanie:
Co powinna zrobić społeczność europejska?
Na pewno nie powinna: popierać wszelkich ruchów nacjonalistycznych i nazistowskich gdziekolwiek – w tym też i na Ukrainie (sądząc że to rozwiąże problem wyszkoli żołnierzy i zbuduje armię pałającą nienawiścią do Moskali – do WSZYSTKICH – też i do dzieci).
Tego typu „armia nienawiści” może bardzo szybko znaleźć sobie cele w dowolnej części Europy uznając że winę za swoją porażkę ponosi…:[wpisz tutaj dowolnie wybrany kraj lub kraje].
Historia nie raz pokazywała że milczące przyzwolenie na zło tak właśnie się kończy.
Należy konstruktywnie pomóc w wygaszeniu konfliktu.
Nie go podżegać.
W tej chwili polaryzacja spowodowana przemocą i ofiarami jest tak wielka, że osobiście nie wierzę, aby nie doszło do podziału w regionie.
Należy zatem zrobić wszystko, aby ocalić jak najwięcej niewinnych istnień ludzkich.

A tego typu pozycje powinny być ścigane karnie w Europie. I to powinna być odpowiedź Europy na gloryfikację zbrodniarzy:

(Książki gloryfikujące UPA na Ukrainie)
upa

Poniżej z kolei książki, które opisują zbrodnię Ludobójstwa dokonaną przez UPA, wydawane w Polsce, na Ukrainie obecnie są nielegalne i zapewne można iść do więzienia za ich dystrybucję:
oun-upa_krsy_wschodnie

Rekonstrukcja w Radymnie napaści zbrodniczych oddziałów UPA na bezbronną wieś:
Rekonstrukcja w Radymnie; ludobójczy  napad UPA na polską wieś

Cytat z wcześniejszego mojego wpisu (Interpelacja posła Golby. Nie chcemy pomagać Ukrainie militarnie. ):
…Zaznaczam, 100% osób z którymi rozmawiam ? POWTARZAM: 100% jest przeciw JAKIMKOLWIEK działaniom Polski, Polaków w tym konflikcie.
Mówią to wszyscy; osoby z wszystkich sympatii i ugrupowań politycznych w kraju, przedstawiciele każdego środowiska i zawodu.
Odbicia tego nie ma w żadnym mainstreamie. Tak jesteśmy manipulowani.

Nie chcemy naszej interwencji, nie chcemy naszej pomocy militarnej. Jedynie pomoc humanitarna i to tylko i wyłącznie środków nie mogących być w żadnym razie zastosowanymi nawet do obrony w działaniach wojennych.
A więc żywność i ubrania. TYLKO. Nawet nie lekarstwa czy środki opatrunkowe….”

I tak zastanawiamy się czy po skandalicznym uznaniu Bandery i UPA za bohaterów pomagać w jakikolwiek sposób.
Jak to powiedział Paweł Kukiz: ??zastanawiam się czy wysłać im chociaż bandaż?
?


Linki pomocnicze:
Budowanie państwowości (nauka dla ?ślepców?). Ukraina?

Czy Ukraina ma szansę zostać Ukrainą bez Bandery?

Wojna w Syrii, pamiętajmy niewinni giną w coraz większej ilości miejsc na świecie. Czy potrafimy to powstrzymać?
Mówimy o pokoju a popieramy wojnę…:
Wstrząsające dane ? tysiące dzieci zabite i rozstrzelane na skutek walk?


Skomentowany materiał:
Ukraina broni Europę przed wojną

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.