Ukraina zmierza w złą stronę.


Zapałowski Andrzej
Z maila od dr Zapałowskiego:
Oświadczenie organizacji Przemyśla w sprawie promocji ideologii UPA.
Opinia w sprawie cmentarza.

Poniższą opinię w 2012 roku otrzymał Sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Rzeszowie Pan Dariusz TRACZ

Nastąpiła podmiana tablic na grobach członków UPA którzy zginęli w bandyckim napadzie na Birczę w Bieszczadach. Efektem tego jak i innych zbrodniczych działań UPA w tamtym rejonie Bieszczad było przeprowadzenie prewencyjnej „Akcji Wisła”.
Tablice obecnie mają taki napis (Zgodny z prawdą historyczną):
„W tym miejscu zostały pogrzebane szczątki banderowskich bandytów, bestialskich katów, oprawców niewinnych polskich kobiet i dzieci. Tablice z takim napisem pojawiły się na mogiłach 47 żołnierzy UPA, którzy zginęli w 1946 r. podczas ataku na Polaków w Birczy.”

Rekonstrukcja II napisu natablicy Pikulice

Rekonstrukcja napisu na grobach członków UPA
(Foto nadesłane przez dr Zapałowskiego)


List Otwarty do Obywateli Europy:

Naród ukraiński ma prawo do istnienia i samostanowienia. My (naród polski) jako starsi bracia, powinniśmy pomagać naszym braciom Ukraińcom w wyjaśnianiu błędów historii, jakich dopuścili się niektórzy Ukraińcy (zdecydowana mniejszość), a o jakich w tej chwili uczą się u siebie w szkołach.
Niestety, nauka ta przedstawia z goła inaczej ich czyny.
Jest to wypaczanie historii.

Wystarczy przeczytać książkę pt „ Iluzja ” aby wiedzieć, że Niemcy i III Rzesza niemiecka nie chciała niczego innego jak tylko wykorzystania sił witalnych Ukraińców, aby ich rękami mordować Żydów, Polaków i Rosjan. Inna sprawa, że nacjonalizm ukraiński silnie w tym dopomagał.
Dziś Ukraina i Ukraińcy powinni odciąć się zdecydowanie od [niestety] – wspólnej przeszłości z nazistami, jeżeli chcą wejść do Europy.
Nie można nazywać nacjonalizmu – patriotyzmem, a nazizmu i współpracy z nim – bohaterstwem i walką o niepodległość.
Ukraina zabrnie w ślepą uliczkę gloryfikując zbrodniarzy współpracujących z III Rzeszą, którzy mordowali niewinnych Ukraińców, Polaków, Ormian, Rosjan, Czechów (a nawet Niemców), w imię planu Doncowa oczyszczenia terenów ukraińskich od obcych narodów. Swoją działalność najbardziej zajadli nacjonaliści ukraińscy kontynuowali na terenach Polski do 1949 roku, a na terenach ZSRR do późnych lat 50-tych.
Teraz tą walkę obracają jako walkę ideologiczną z komunizmem, co jest oczywistą nieprawdą i „naciąganiem” faktów. Fakty to chociażby zbrodnie na bezbronnej i niewinnej ludności cywilnej.

Nie wyobrażam sobie wejścia Ukrainy do Europy z takimi „bohaterami”.
Nawet jak to się uda poprzez manipulacje i nieczyste machinacje polityczne popleczników nacjonalistów w Radzie Europy – wcześniej czy później wyjdzie ta smutna przeszłość na ogólnoeuropejskim forum i będzie nie tylko wstydem, ale i klęską Ukrainy.
Porównania i współpraca z III Rzeszą i SS nie są chlubą dla jakiegokolwiek narodu.
Francuzi wstydzą się swojej przeszłości i wręcz ja ukrywają.
Ukraińcy (niektórzy – nacjonaliści i neo-naziści) postępują odwrotnie.

Jestem Przyjacielem Ukraińców i Ukrainy – chciałbym aby to państwo rozwijało się u naszego boku, aby wzrastało, aby wygaszono konflikt na wschodniej Ukrainie za wszelką cenę – giną tam niewinni ludzie po obu stronach – jednak chciałbym też, aby to co złe, było oddzielone od tego, co dobre.
Powinniśmy jako obywatele Europy zdecydowanie wesprzeć tych Ukraińców, którzy chcą walczyć z nacjonalizmem w swoim kraju, z symbolami SS i hitleryzmu, który tak srogo odbił się na przeszłości wszystkich narodów Europy.
Powinniśmy zewrzeć szeregi przeciw neo-nazizmowi, i nacjonalizmom budowanym na ideologii nazistowskiej – a takim nacjonalizmem jest niewątpliwie nacjonalizm ukraiński opracowany przez Dmytro Doncowa miłośnika Hitlera i tłumacza na język ukraiński jego zbrodniczej „Main Kampf”.
Wspieranie i przemilczanie tego co dzieje się na Ukrainie jest zagrożeniem dla Europy.

Wszelkie ślady III Rzeszy, SS i Hitlera to wielkie zło, gloryfikacja tego na Ukrainie zrobi w przyszłości jeszcze większą krzywdę – Ukraińcom, i nam Polakom, niewykluczone że i całej Europie.

Piotr Szelągowski

Jednym z wielu dowodów pamięci polsko-ukraińskiej o zbrodniach nacjonalistów ukraińskich (OUN-UPA) jest nieistniejący Perczyn:

Od Mirosława Kowzana syna ocalałej z tej zrównanej z ziemią wsi:

?Tygodnik Nowy? zamieścił moją informację o mających się odbyć modlitwach za bestialsko pomordowane przez bandy UPA-OUN osoby z Perczyna /patrz załącznik/.
Pamiętajmy o okrucieństwach jakie naszym rodzinom zgotowali banderowcy. Choć umierają naoczni świadkowie – my BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!!!

Tygodnik Nowy 17.05.2016 msza z. pow.

Na koniec fragment komentarza:
„…Ludzie w Europie nie znają historii, młodzież nie przykłada wagi nawet do położenia geograficznego, takie masy społeczne bardzo łatwo zmanipulować medialnie dlatego nie oglądam tv,
tam łatwo kogoś oskarżyć, zniszczyć i w drugą stronę gloryfikować a lud to kupi i ma już gotową opinię na każdy temat ? kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą,…”

Jakże dosadny i jakże na czasie…
Do tego idealnie tłumaczący obraz z FB (próba manipulacji – namawianie do milczenia o zbrodni, co więcej, również o zbrodni na swoich własnych rodakach):
Ukraińcy (Ukraińcy? – a może tak nacjonaliści ukraińscy…) apelują o nie poruszanie sprawy Ludobójstwa wołyńskiego:
ukraińcy apelują
Cytat jaki wykorzystałem pochodzi z materiału TVP o dziwnie brzmiącym tytule: „Polsko-ukraiński zgrzyt w tle apelu o odroczenie waśni” – waśni? jakiej waśni? Tak TVP nazywa starania o wyświetlenie prawdy o zbrodni Ludobójstwa? Czyja to jest TVP? Polska czy ukraińska?


Polecany link: Amerykańska krytyka Ukrainy

Uzupełnienie: Z maila o werdykcie Eurowizji? ustawka!


Cytat pochodzi z: Polsko-ukraiński zgrzyt w tle apelu o odroczenie waśni

niepoprawni.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Ukraina zmierza w złą stronę.”

  1. trzeba jeszcze coś zrobić w sprawie tradycyjnych dorocznych defilad UPA w Przemyślu, organizowanych dzięki lokalnym pisowcom
    Polaków jest w mieście ponad 90%, czy nie można zebrać podpisów w sprawie referendum i odwołać tej bandy banderowców?
    w końcu to my jesteśmy we własnym kraju, a solidarnościowa mniejszość sowiecka pełni tu rolę gości (zwiezionych tu przez Stalina)
    nie można tolerować sytuacji, kiedy przemyscy politycy PiS-u udowadniają, że to miasto jako część Zakierzońskiego Kraju powinno należeć do Ukrainy – bo takie jest przesłanie tradycyjnych już, corocznych defilad UPA

Możliwość komentowania jest wyłączona.