„W zdrowym ciele zdrowy duch!” – co robimy dla zdrowia… i dobrego samopoczucia.

Wiele osób kupując nowy telefon komórkowy pilnuje go jak oczka w głowie ? uważają, aby nie pojawiło się żadne zarysowanie, na ekran naklejają specjalne folie ochronne i noszą telefon w etui. Podobnie jest z samochodami ? sporo ludzi dba o swoje auta jak o największy skarb. Częste przeglądy, wizyty w myjni, woskowanie, polerowanie itp. I jaka awantura jak za mocno drzwiami trzaśniesz! Ponadto obowiązkowo najlepszej jakości oleje i paliwo. Wszystko po to, by samochód jak najlepiej nam służył przez wiele lat?
I tutaj nasuwa mi się pewne zasadnicze pytanie – ile osób spośród czytających ten artykuł dba o swój organizm tak, jak o niejeden przedmiot martwy, który można po prostu wymienić na nowy? Na co komu super auto i telefon za kilka, kilkanaście lat, skoro będzie miał zdrowie zrujnowane? Do tego dochodzi kwestia pieniędzy ? o ile w ogóle będzie można całkowicie odzyskać zdrowie, to często będzie to o wiele droższe niż nowy telefon. To może być droższe od naprawy zepsutego auta!
Stąd właśnie wziął się pomysł na napisanie serii artykułów, w których podpowiem Wam, jak dbać o najcenniejszą rzecz, jaką posiadacie ? o własne zdrowie. Każdy artykuł będzie na jeden tylko ścisły temat. Wszystko po to, abyście mogli powoli, aczkolwiek systematycznie wprowadzać pozytywne zmiany w swoim codziennym życiu. Będziemy razem eliminować złe nawyki i zmieniać je na takie, które zdecydowanie przyczynią się do poprawy Waszej kondycji, ale też i samopoczucia!
Polskie społeczeństwo kojarzy dietę z odchudzaniem. Nic bardziej mylnego! Według słownika języka polskiego dieta to system odżywiania się, polegający na dostosowaniu ilości i rodzaju pokarmu do potrzeb organizmu. I ta definicja idealnie oddaje znaczenie wg mnie najlepszej i najzdrowszej zbilansowanej diety. DOSTOSOWANIE ILOŚCI I RODZAJU POKARMU DO POTRZEB ORGANIZMU. Zatem tak naprawdę każdy z nas jest ?na diecie? ? pytanie tylko ile osób jest na diecie służącej zdrowiu, a ile sobie szkodzi swoją dietą.
Nasz organizm jest bardzo skomplikowaną maszyną. Pracuje bez przerwy przez kilkadziesiąt, a czasami nawet ponad sto lat! Dlatego też powinniśmy zapewnić mu jak najlepsze warunki do wykonywania tej jakże ciężkiej pracy.
?Jesteś tym, co jesz? ? to krótkie zdanie niesie ze sobą bardzo ważną radę. Jeżeli będziesz jeść co popadnie, często tzw. śmieciowe żarcie, Twój organizm także stanie się śmietnikiem. Dbając jednak o jedzenie zgodnie z potrzebami organizmu możemy sprawić, że przez długi czas będziemy cieszyć się zdrowiem i świetnym samopoczuciem.
Prowadzenie zdrowego trybu życia może przynieść nam tylko i wyłącznie same korzyści. Wiele osób neguje to, twierdząc ?a po co, skoro mogę się objadać chipsami i fast foodami, które tak lubię?. Ciekawe, ile spośród tych osób cieszy się dobrą kondycją swojego organizmu i świetnym samopoczuciem na co dzień? Tak, tak, dieta wpływa nie tylko na nasz wygląd (poprawa stanu skóry, włosów i paznokci, polepszenie sylwetki) i zdrowie (lepszy metabolizm, regulacja procesu trawienia, obniżenie poziomu ?złego? cholesterolu, zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu chorób itp.), ale także na naszą psychikę. Skądś się wzięło w końcu przysłowie ?W zdrowym ciele zdrowy duch?. Dobre samopoczucie, siły witalne, podniesienie poczucia własnej wartości i większa pewność siebie. Najlepszy psycholog miałby problem z uzyskaniem efektów, które możesz mieć stosując odpowiednią dietę.
A zatem mniej więcej co tydzień będę pisać dla Was jeden artykuł. Waszym zadaniem będzie skorzystać z niego i powoli wprowadzać do swojego życia dobre nawyki. Część z Was zapewne już stosuje rady, które będę Wam dawać, ale spora część z pewnością wiele będzie mogła wynieść z tej serii o zdrowym trybie życia!

Uchylając rąbka tajemnicy podaję Wam tematy 5 kolejnych artykułów:
Gotujemy na parze
Pijemy na zdrowie
Posiłki w trakcie dnia (ile, co i kiedy)
Domowy ogród zdrowia ? kiełki!
Tłuszcze.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Magdalena Wacławek

Jeżeli ktoś już dzisiaj chciałby skorzystać z pomocy dietetyka, to tylko na tej stronie może otrzymać kod rabatowy, dzięki któremu może wykupić abonament na indywidualne prowadzenie przez dietetyka już od 30zł/miesiąc. Zgłoś się na www.ChudniemyRazem.pl podając aktualny kod promocyjny z najnowszego artykułu zamieszczonego na bezprzesady.com, a otrzymasz zniżkę! Możesz zaoszczędzić nawet 70 zł! Oferta obejmuje abonament 3- lub 6-cio miesięczny w czterech wariantach do wyboru, a wszystko bez wychodzenia z domu:
Wariant 1 Dieta
Dieta rozpisana na 7 dni, uwzględniająca indywidualne preferencje Klienta, stosowana w cyklach tygodniowych. Po miesiącu podsumowanie efektów.

Wariant 2 Dieta ze sportem
Dieta rozpisana na 7 dni, uwzględniająca indywidualne preferencje Klienta, stosowana w cyklach tygodniowych. Plan treningowy dostosowany do potrzeb i możliwości Klienta. Po miesiącu podsumowanie efektów.

Wariant 3 Dieta, sport, modyfikacje
Dieta rozpisana na 7 dni, uwzględniająca indywidualne preferencje Klienta, stosowana w cyklach tygodniowych. Plan treningowy dostosowany do potrzeb i możliwości Klienta. Po każdym tygodniu weryfikacja i ewentualne modyfikacje diety uzależnione od efektów. Po miesiącu podsumowanie.

Wariant 4 Dieta, sport i stała opieka dietetyka
Dieta rozpisana na 7 dni, uwzględniająca indywidualne preferencje Klienta, stosowana w cyklach tygodniowych. Do diety dołączamy listę zakupów na cały tydzień. Plan treningowy dostosowany do potrzeb i możliwości Klienta. Po każdym tygodniu weryfikacja i modyfikacje diety uzależnione od efektów. Pełna opieka dietetyka ? odpowiadamy na wszelkie pytania drogą mailową, gg, lub na naszym forum. Dietetyk jest zawsze do Twojej dyspozycji. Po miesiącu podsumowanie.

Hasło promocyjne dla bezprzesady.com: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zapraszam do zgłaszania się na:
www.chudniemyrazem.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.