Wywiady obce w Polsce…(Ukraińcy).


W temacie naszego wczorajszego spotkania jak najbardziej pojawiło się zagrożenie wywiadowcze dotyczące jakiegoś procenta Ukraińców w Polsce.
Przez jakie wywiady mogą być wysłani?
I przez Rosję, Ukrainę ale też możliwym jest że i przez… Niemcy.

Cytat:

?Przypuszczam, że większość z nich nie ma wobec Polski złych zamiarów, ale trzeba z góry zakładać, że pół procenta z tej liczby, albo nawet i jeden procent, może być zadaniowany wywiadowczo, albo nawet dywersyjnie i to niekoniecznie przez Służbę Bezpieki Ukrainy ? chociaż i tego wykluczyć przecież nie można ? tylko przez niemiecką BND.

Zadanie to może polegać na uzbrojeniu bojówek w przemycaną z Ukrainy broń, a następnie ? na wywołaniu czegoś w rodzaju ?wołynki?, to znaczy ? fali skrytobójczych mordów na polskich obywatelach i niszczenia urządzeń infrastruktury na terenie Polski ? co też stworzyłoby warunki do zastosowania ustawy nr 1066…”

Cytat pochodzi z materiału: Stanisław Michalkiewicz: ?Nawet 1 proc. Ukraińców w Polsce może być zadaniowany do skrytobójczych mordów…?

Oczywista mówiliśmy też o wielu innych zagrożeniach. Jednym z nich jest powtarzalność pewnych działań, sytuacji czy niektórych wydarzeń, podobieństwo do tych uwarunkowań, jakie wydarzyły się dziesiątki lat temu.
Historia to taka nauka, dzięki której jest mała chociażby szansa, że po analizie wydarzeń z przeszłości unikniemy przynajmniej części błędów.
Czy to się zawsze udaje?


Inne informacje o spotkaniach: Dr Ostanek w Wielkopolsce

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Wywiady obce w Polsce…(Ukraińcy).”

  1. „Historia to taka nauka, dzięki której jest mała chociażby szansa, że po analizie wydarzeń s przeszłości unikniemy przynajmniej części błędów” – pisze pan… A mnie się zdaje, że – przynajmniej w Polsce – historia wielokrotnie dowiodła, że nigdy, nikogo i niczego nie nauczyła… Słuchając przedstawicieli władz entuzjastycznie postrzegających „inwazję” Ukraińców na Polskę widać wyrażnie, że brak im nawet tej odrobiny wyobrażni, której wymaga ostrożność, roztropność, a koniecznych tym, którzy ponoszą odpowiedzialność za losy naszej Ojczyzny…

    1. Cóż można powiedzieć – ciężko się z Panem nie zgodzić. Odnoszę wrażenie że dokładnie tak jest. Albo są ślepi, albo nie mają właściwych doradców, albo… są kupieni…

Możliwość komentowania jest wyłączona.