Kto rządzi światem?

Świat zmierza do totalnego zniewolenia jednostki ludzkiej. Nasza cywilizacja została zbudowana na bardzo indywidualistycznej wartości jednostki ludzkiej. Wszystkie wielkie dokonania cywilizacyjne związane były , z geniuszem ludzi , ich wysokim poczuciem godności ludzkiej i niepowtarzalnością osobową. Takie myślenie narodziło się już w epoce helleńskiej, której jesteśmy spadkobiercami.

Vader na puszce

Tymczasem świat zmierza do unicestwienia osoby ludzkiej, poprzez imigrację, unifikację i globalizm. Rządy wielu państw same rezygnują z suwerenności , godząc się na poddaństwo wobec takich organizacji jak ONZ , NATO, lub Unia Europejska, trwa proces erozji państw narodowych, których elity nie identyfikują się już z tożsamością narodową – bardziej w grę wchodzi identyfikacja polityczna lub ze względu na wspólnotę interesów.

Tak jest w Polsce , to widać – mamy dużo ludzi bez tożsamości narodowej. Tu już jest widoczny nihilizm tzw. elit , które napędza jedynie materializm.

Nie ma armii, nie ma granic, nie ma czego bronić, ludzie są pozbawieni tożsamości, dochodzi do tego imigracja, która pogłębi ludzką dezintegrację i odrzucenie więzi narodowych. Jeśli ktoś myśli, że to jest ten nowy wspaniały świat, to niedługo obudzi się i zobaczy do czego ta ideologia postkomunistycznych elit wraz z globalizmem doprowadziła.

A doprowadzi do maksymalizacji zysków wielkich korporacji i poddaństwa całych narodów. Wielkie korporacje i kapitaliści już posiadają takie możliwości, że mogą manipulować jednostkami i rządami państw według ich uznania. Ludzie pozbawieni tożsamości zaczną kierować się tylko instynktem przetrwania, poddając się wobec tych, od których ich życie zależy.

Zmagania o osiągnięcie dominacji jednych grup ludzkich nad drugimi, to nic innego jak wojna, bez względu na pole, na którym się toczy, a od niepamiętnych czasów cel wojny sprowadza się do dwóch rozwiązań:
– długotrwałego opanowania terenu i podporządkowanie sobie tubylczej ludności.
– krótkotrwałego zajęcia terenu, złupienia go i uprowadzenia ludności w niewolę.

Tym razem jednak takie wojny nie będą miały sensu, wojny tradycyjne już przestały się kalkulować. Obecnie poszukuje się innych form panowania nad całymi narodami, a nawet kontynentami .Takimi formami jest zniewolenie poprzez konsumpcjonizm, uzależnienie od pewnych form dystrybucji dóbr, oraz inwigilację i narzucanie jednego słusznego światopoglądu- to jest po prostu inżynieria społeczna.

Armie nie będą już potrzebne do tradycyjnych wojen we współczesnym świecie, wojskowi coraz częściej stają przed koniecznością zwalczania poziomych organizacji o strukturze sieciowej, często pozbawionych hierarchii, a nawet jasno zdefiniowanych przywódców – sytuacji, kiedy „mamy uzbrojenie, ale nie widać celu”. Takie wojny mamy na Bliskim Wschodzie .

Demokracja wytworzyła system rządów, gdzie nikt nie bierze za nic odpowiedzialności. Jeśli jest mniej odpowiedzialności tym bardziej demokratycznie. Dezintegracja władzy jest już na porządku dziennym, można stwierdzić, że mniej władzy tym więcej wolności dla jednostki, ale jest to fałszywy obraz, ponieważ władze przejmują, ci którzy posiłkują sie inżynierią społeczną- czyli globaliści.

Świat jest bardzo precyzyjnie kontrolowany, w różnych sferach, począwszy od wojskowości, nowych technologii po kontrolę urodzeń. Powstała ogromna liczba ludzi bardzo bogatych, którzy posiadają media i polityków wielu krajów w” swoich kieszeniach’. Bez oporów stosują inżynierie społeczną , różnego typu ideologie , którymi zniewalają nic nie podejrzewających obywateli wielu tzw. wolnych narodów.

Obecnie np. obraduje w Lipsku Grupa Bilderberg, skupiająca najbardziej wpływowych ludzi świata. Jeśli ktoś myśli, że celem tych ludzi jest pokój i dobrobyt świata, to bardzo sie myli, celem takich organizacji jest robienie interesów i pomnażanie w nieskończoność kapitału ( w tym celu- tu wywoła się wojnę , tu przewrót , tu należy obalić jakiś rząd)celem jest KASA.

Najbardziej widocznym przykładem są działania p. George Sorosa w aferze Panama Papers jego spółki są na liście handlarzy bronią , a tu jakże miło wspiera neoliberalną GW. Jakież to miłe tak popierać tak postępowy świat , za pieniądze zdobyte na wojnach i śmierci ludzi. Tylko ,że ten świat nie jest postępowy lecz wciągnięty w globalną inżynierie społeczną dążąca do zniewolenia tych zwykłych malutkich ludzi .
Zawsze tak było, od początku świata – jedne grupy ludzkie zniewalały inne – zawsze istniała przemoc człowieka nad człowiekiem – teraz przybiera to globalne rozmiary, materializm i konsumpcja zniewalają człowieka – do czego to doprowadzi WIADOMO.

„Uwielbiam nowe ubranka. A stare ubranka są brzydkie. Zawsze wyrzucamy stare ubranka. Lepszy nowy wzór niż łatanie dziur. Dużo łat nędzny świat.”
I do love having new clothes. But old clothes are beastly. We always throw away old clothes. Ending is better than mending. The more stitches, the less riches. (ang.)

Mustafa Mond o początkach bezmyślnego spożycia i bezużyteczności ludzi sprzeciwiających się tejże konsumpcji. Nowy wspaniały świat (ang. Brave New World) ? powieść Aldousa Huxleya
Ewa.R