Walka z terroryzmem islamskim.

welt

(Screen – zrzut ekranu – ze strony: welt.de )Walka z terroryzmem.

Jak na razie Francuskie władze radzą sobie z z terrorystami w swoim kraju i Mistrzostwa odbywają się bez ofiar terrorystów .We Francji aresztowano 100 osób podejrzanych o współpracę z Państwem Islamskim (IS). Mimo gróźb i mobilizacji terrorystów , dokonano tylko jednego zamachu we Francji, na policjanta i zamordowano też jego żonę. Nie mógł się bronić, bo znienacka napastnik wbił mu nóż w plecy.
Z żoną poradził sobie bez problemu – gdyby żona miała broń i umiała się nią posługiwać mogłaby ocalić sobie życie, ale co można powiedzieć, skoro świadomość o posiadaniu broni  i samoobronie we Francji leży, za sprawą od lat rządzących lewicowych rządów.

Dla IS tez przyszły ciężkie czasy, ponieważ zmniejszyła się liczba obywateli zachodnich państw, chcących walczyć w szeregach Is, aż o 75%. Spadek zasobów ludzkich w Państwie Islamskim, wiąże się z lepszą współpracą międzynarodowych agencji wywiadowczych  i dokonanych w 35 krajach aresztowań  zwerbowanych terrorystów. Poza tym Turcja po zamachach i presji międzynarodowej w końcu zamknęła granice, które przez długi czas były otwarte. Aresztowano 2000 podejrzanych terrorystów, oraz 2500 odesłano do Syrii.Erdogan powiedział ,że: ” jego celem jest eliminacja terrorystów z IS, oraz potencjalnych zagranicznych bojowników”.

Innymi powodami porażki terrorystów z IS jest, zbombardowanie rafinerii, co wiąże się  z problemami finansowymi oraz utratą 2/3 terytoriów Państwa Islamskiego. Obecnie terroryści nie mają łatwego życia, mają mniej pieniędzy, ciągle są bombardowani, ludzi nie przybywa, w internecie też trwa ofensywa, aby powstrzymać propagandę terrorystów i przerwać zdobywanie nowych bojowników z Zachodu. Jeśli nadal lewica będzie rządzić w Europie, zamachów będzie i tak coraz więcej, bo muzułmanie wykorzystują demokratyczne procedury do rozszerzania swojej  islamskiej „Ummy”- widząc głupotę lewicowych polityków, którzy uważają, że wszystkie kultury są sobie równe, to znaczy islam i chrześcijaństwo, a nawet kanibalizm i chrześcijaństwo – taka jet logika lewactwa.

Ewa