ACTA wielkie protesty w kraju, a w mediach cisza…

Pół miliona osób protestuje przeciw ACTA, w mediach jednak cisza. kto się boi i czego?

„Protest koncentruje się na portalu społecznościowym Facebook, gdzie założono kilkanaście stron wyrażających sprzeciw wobec podpisania umowy. Są to m.in.: „Wolność dla Internetu”, „Nie dla ACTA”, „Stop ACTA”, „Milion podpisów – NIE DLA ACTA”.

Najwięcej osób – ponad 400 tys. – przyłączyło się do wydarzenia „Nie dla ACTA – nie zgadzam się na podpisanie umowy przez Polskę”. Fanpage „Nie dla ACTA w Polsce” od soboty polubiło ponad 170 tys. użytkowników. Żaden inny fanpage nie zgromadził tak dużej liczby osób w tak krótkim czasie, najpopularniejszym fanpage’om udawało się zgromadzić 100 tys. osób w ciągu miesiąca – powiedział PAP socjolog dr Dominik Batorski z Uniwersytetu Warszawskiego. Liczbę użytkowników Facebooka w Polsce szacuje się na 7,5 mln.”

Źródło:Pół miliona internautów protestuje ws. ACTA. „Dobry znak”

Cytat, komentarz: „…te pół miliona osób protestuje przeciw polityce reżimu Tuska, jeden z największych protestów ostatnich lat, ale w mediach jakoś o tym cisza
zupełnie jak za starych czasów:
?Dwie osoby ? nielegalne zgromadzenie, trzy ? demonstracja, kilka milionów ? garstka ekstremistów?…”

Niekompetencja czy celowa niewiedza?: „…Migalski zdradza, że „mógłby coś ściemniać” na temat głosowania w Parlamencie Europejskim ws. ACTA, bo jest „na tyle inteligentny, że coś wiarygodnego by wymyślił”. Jadnak jak pisze, „prawda jest inna”. „W 90% przypadków posłowie i europosłowie nie mają pojęcia o tym, nad czym głosują. Dlaczego się tak dzieje? Bo ilość aktów prawnych jest tak duża, że normalny poseł nie jest w stanie zorientować się, o czym decyduje. Mamy do czynienia z zalewem ustaw, uchwał i rezolucji….”

Źródło: Polski europoseł: dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA

Dalsze postępy w atakach na strony rządowe jako protest przeciw podpisaniu ACTA:
„…Grupa opublikowała maila i hasła do serwisów rządowych oraz PSL zachodniopomorskiego, z Gryfina, Stargardu i Powiatu Kamieńskiego. Również bazy danych: Politechniki Krakowskiej, Platformy Obywatelskiej i PO z Nowego Sącza. Grupa ujawniła także maile do pracowników Telewizji Polskiej. Anonimowi z Polski opublikowali również listę zaatakowanych dziś witryn: www.elblag.sr.gov.pl, www.braniewo.sr.gov.pl, www.ilawa.sr.gov.pl, www.ostroda.sr.gov.pl, www.dzialdowo.sr.gov.pl, www.nowemiastolubawskie.sr.gov.pl. …”

Anonymous ujawniają bazy danych rządu i hasła do maili

W tej chwili internet to prawdziwe źródło wolności wymiany poglądów bez cenzury. ACTA to zmieni. Będą blokowane strony, będą zatrzymywani ludzie z błahych powodów tylko dlatego aby uniemożliwić im szersze wypowiadanie się, zrzeszanie, wspólne działanie. Jak wiadomo w Libii rewolucji dopomógł FACEBOOK, tak samo w Egipcie, Syrii, obecnie w Rosji dziesiątki tysięcy ludzi nawołują się za pomocą internetu. Wyobraźmy sobie jak by wyglądała nasza partyzantka z takim doskonałym narzędziem jak internet w czasie drugiej wojny światowej. Uważam że wojska Hitlera nie byłyby w stanie okupować tego kraju dłużej niż rok. Powiadomienie o jego zbrodniach, logistyka działań i ataków na oddziały okupacyjne. Komunikacja.
To zagrożenie widzą tak naprawdę totalitarne władze Europy. To co zarzucają Węgrom same wprowadzają. Chcą odebrać nam, internautom spod wszystkich dowolnych znaków; anarchistom, lewakom, prawicowcom; wolność do której mamy prawo.
Dostęp do Sieci.

Źródło: ACTA ? Wielki brat to rzeczywistość.

Bezwzględnie społeczeństwo musi się zjednoczyć. Nakłada się nam coraz większe ograniczenia, dlatego aby można było łatwiej nami rządzić, wykorzystywać, aby wir i kierat dnia codziennego zabrał nam resztki swobody, wolności i czasu. Abyśmy tylko byli mechanicznymi robolami dla koncernów, a dla polityków źródłem głosów, a przez to pieniędzy.

Precz z ACTA!

Piotrek


NIE DLA ACTA W POLSCE – FACEBOOK

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.