Kresy.info.pl – portal patriotyczno-historyczny o Kresach

Portal zrzeszający wszystkich którzy chcą coś wiedzieć o Kresach i o tym co dzieje się tam obecnie. Np. najnowsze: imieniem Bandery, dowódcy zbrodniczego UPA, działająca na Ukrainie partia nacjonalistyczna SWOBODA, chce nadać Lwowowi jego imię….

„Wiadomość z 1 stycznia ?Swoboda? chce nadać Lwowowi imię Bandery

We Lwowie uczczono pamięć Stepana Bandery: ?jego postać może zjednoczyć Ukrainę?.

We Lwowie odbyły się uroczyste imprezy z okazji 103 rocznicy urodzin lidera OUN. Radny z rady miejskiej Lwowa z ZO ?Swoboda? Jurij Michalczyszyn jest przekonany, że z czasem we Lwowie będzie nie tylko port lotniczy imienia Bandery i stadion imienia Bandery, ale także Lwów powinien być miastem imienia Stepana Bandery. ?Powinniśmy patrzeć mu (Banderze ? uw.red.) w oczy i składać sprawę z tego, jak żyjemy, co robimy, do czego dążymy?, – powiedział 1 stycznia we Lwowie w czasie uroczystości z okazji 103 rocznicy urodzin przywódcy OUN.

Ze swej strony, przewodniczący lwowskiej rady wojewódzkiej, Oleg Pankiewicz ze ?Swobody? jest przekonany, że ?postać Stepana Bandery może zjednoczyć Ukrainę?. A mer miasta Andrij Sadowyj powiedział: ?Stefan Bandera ? to nie obietnice, nie hasła, nie przemowy. To działanie. Jest ono godne tysięcy pustych dyskusji?. Mer miasta podkreślił, że lwowianie stanowią wspólnotę, i jeśli oni będą razem, to nigdy nie będzie można ich pokonać i to będzie najlepszą kontynuacją dzieła Bandery. W sumie w mityngu uczestniczyło około 2 tysięcy osób. Przypomnijmy, że jesienią ?Swoboda? zaproponowała wystąpienie do Rady Ministrów o nadanie portowi lotniczemu we Lwowie imienia Stepana Bandery. Jednakże ostatecznie zapadła decyzja, że port lotniczy otrzyma imię króla Daniła Halickiego….”

Źródło: Wieści z Kresów

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.