Ballada o Wołyniu – warto obejrzeć

TV Trwam była jedyną polską telewizją, która pokazała spektakl, wizję artystyczną ukazującą zbrodnię Ludobójstwa na narodzie polskim.
Chociażby z tego powodu warto wspierać ideę wejścia TV Trwam na multiplexy.
W żadnej ze stacji komercyjnych, czy też TV publicznej nie ma szans na emisję wzruszającego, pełnego prawdy spektaklu „Teatru Nie Teraz” z Tarnowa. Spektaklu w którym szczególnie wzruszająco przedstawiane są losy dzieci polskich i ukraińskich, które przeżyły tą straszliwą hekatombę krwi i niewinnych ofiar brutalnie mordowanych przez zbrodniarzy z nacjonalistycznych bojówek UPA.

Materiał z nagrania spektaklu TV Trwam był przez krótki czas dostępny na portalu Youtube. Ze względu jednak na możliwość ciągłego wystawiania spektaklu został on zdjęty z portalu.
Do tej pory Teatr Nie Teraz zagrał ponad 30 spektakli „Ballady o Wołyniu” w różnych częściach kraju. Namawiamy do organizowania grup inicjatywnych w celu organizacji spektaklu w jak największej ilości miast i być może wsi w Polsce.

O spektaklu:

Ballada o Wołyniu, ballada o zaginionym świecie…,

Ballada o Wołyniu Foto- album z przedstawienia

Kto mówi o Kresach? I dlaczego inni nie mówią?

Czyżby ciągle było: „Nie teraz” na poruszanie tej prawdy o zbrodni?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.