Mail ze ściany wschodniej – jeszcze nie zrywają współpracy z Łuckiem.

Poniżej treść maila z informacją dotyczącą sprawy zerwania współpracy Zamościa z Łuckiem ze względu na „wyróżnienie” w tym mieście S. Bandery jako honorowego obywatela….

„To smutny dzień dla zamojskich patriotów.Dziś komisja Rady Miasta Zamościa, negatywnie zaopiniowała uchwałę prawicowych radnych dotyczącą zawieszenia współpracy z deputowanymi z Łucka. Za zawieszeniem współpracy byli radny: Michał Kimak, Piotr Kurzępa (w 1944 roku,jako 7 letnie dziecko uratował się przed śmiercią ze rąk UPA). Za kontynuacją współpracy, również z nacjonalistyczna Swobodą byli: pozostali radni w liczbie 6-ciu. Jeden z tych radnych niczym Rejtan rozdzierał szaty broniąc pogrobowców Bandery, argumentując, że jak zerwiemy współpracę, to Wyższa Państwowa Szkoła w Zamościu, zbankrutuje (szkoda, że nie dodał że na niej wykłada)! Co ma piernik do wiatraka? I tak oto dwóch radnych pochodzenia ukraińskiego przekonało pozostałych 4 radnych do kontynuacji współpracy z nacjonalistami ukraińskimi!
Zapraszam serdecznie na sesję Rady Miasta w poniedziałek,godz.13,będzie kontynuowana sprawa bezczelnych apeli deputowanych łuckich do władz naszego miasta.”

Inne informacje (wcześniejsze) na ten temat: Bandera bohaterem miasta Łuck na Ukrainie, Zamość zrywa kontakty z miastem partnerskim?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.