Mailowe doniesienia od osób, które mają rodziny na Ukrainie.

Poza informacjami które otrzymuję w języku rosyjskim i ukraińskim, czasami zdarzają się i takie:

„Moje info dot. Ukrainy. W miejscowości Jenakijewo (tam urodził się Janukowycz) mieszka mój kuzyn, który twierdzi ze tam trwa wojna. Nie można wjechać ani wyjechać z miasta strzelają do ludzi nad miastem latają helikoptery – grożą. Nie przepuszczają nawet karetek do szpitala w mieście grasują bandy strach wyjść na ulice wszyscy się boją i nie wiedzą co będzie dalej. Chciałem kuzyna ściągnąć do Polski ale w tej patowej sytuacji musimy czekać. To jest informacja sprzed około tygodnia sytuacja tam zmienia się dynamicznie z godziny na godzinę, jak będę miał jakieś wieści to dam Tobie znać.
Pozdrawiam …”
Właśnie ją odebrałem z maila.

Inne informacje zasłyszane ustnie, brzmią bardzo podobnie od osób, które mają rodziny na Ukrainie. Wszędzie anarchia, nieład i strach.
Wojna trwa, najprawdziwsza wojna. Tymczasem w Europie koncentrują się na strefach wpływów politycznych, ekonomicznych i innych. Człowiek jest NICZYM. Nawet nie nikim, ale NICZYM.
Pozostaje tylko internet, aby przekazywać takie informacje, aby obudzić ludzi przeciw wojnie i wyzyskiwaniu innych dla swoich celów…
Nie ma etyki czy moralności w polityce, dopuścić można się wszystkiego, okłamania narodów, śmierci niewinnych.
Przeraża mnie to i zasmuca.

Piotr Szelągowski


Tego typu akcje jak wygwizdanie jednego z reżyserów wydarzeń na Ukrainie, Jaceniuka, powinny mieć miejsce wszędzie: Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.

Pamiętajmy jednak o tych reżyserach z Brukseli, którzy na długiej smyczy korporacyjnej doprowadzili do tego napięcia i tej zbrodni w zeszłym roku swoimi naciskami stowarzyszeniowymi. Mieli tylko pieniądze przed oczyma, to ile można wycisnąć z narodu ukraińskiego….

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Mailowe doniesienia od osób, które mają rodziny na Ukrainie.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.