Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.

Na stronie YT z filmem (tłumaczenie):
„Solidaryzujemy się z naszymi ukraińskimi Przyjaciółmi, przeciw faszyzmowi (powiedziałbym: nazizmowi – przyp.aut.) Za pokój na całym świecie!”

Inna informacja z maila, wojna na Ukrainie:
http://youtu.be/2LlkQpTw2CI
To po prostu krótki film z frontu. Nie jest tak, że tam w wolnej chwili przy oglądaniu TV ktoś odrywa się i odda parę serii z automatu, czy też zestrzeli śmigłowiec. Tam trwa wojna. Po Doniecku grasują grupy uzbrojonych bandytów, w innych miastach trwa godzina policyjna, strzela się na ulicach do cywilów.
Tymczasem Europa milczy.
Kliczko próbuje rozpędzić Majdan, tam jednak nikt już mu nie wierzy…( Rozmowa z Dimą i Miszą, którzy utworzyli prowizoryczne muzeum majdanu. (wg. materiału z mainstreamowej gazeta.pl – „Kliczko: Czas się zwijać. A co na to Majdan? „Tutaj teraz wystarczy jedna iskra””) Mówią wprost, że nie ufają Kliczce i nie są zadowoleni z jego wyboru; w końcu on podpisywał dokumenty z Janukowyczem – stwierdzają.
Trzeba „patrzeć władzy na ręce”…
Na naszych oczach trwa destrukcja państwa sąsiedniego, i to wcale nie główne skrzypce w tym gra Rosja, jak próbuje się nam wmówić za wszelką cenę. To jest po prostu reakcja. Określiłbym mianem: rwanie sukna z kilku stron na raz. Pamiętacie taki rysunek dotyczący Rzeczpospolitej?
A więc w imię czego się tak dzieje?

Otrzymałem od czytelnika takiego maila, przytaczam go w oryginalnej pisowni i w całości:
„- znalazłem w sieci
Student politologii, 17 lat, zginal w Odessie, oblany chloroformem/napalmem, torturowany, skoczyl z pięter, w ostatnim telefonie do matki mówił, że woli skoczyc niż być w rękach faszystów Prawego Sektora
Zdjecie ponizej?.
Nie mogę spać, ten świat, jaki JEST, dla mnie przestal niemalże istnieć!
Nie mogę się pogodzić z tym, że i Polska stala sie NAZISTOWSKA!!!
Cały czas myśle o nim,
jak gdyby to był mój syn
Tam byly dzieci (16,17 letnie, kobiety, takze w ciąży..)”

Zdjęcie:
image

W mailu było drugie, na którym widać było straszliwie poparzoną twarz martwego chłopca, sklejone rzęsy…
Podjąłem próbę weryfikacji tej informacji i wysłałem zapytanie do znajomych z Odessy, otrzymałem informację:

Witaj Piotr, tak to prawda, zginął w ogniu. Jego spalili ukraińscy nacjonaliści, którzy wierzą że Bandera to bohater.

Trawa okrutna, bezlitosna i kontrolowana wojna. Odnoszę wrażenie, że to zamierzone działanie. Doprowadzać do setek konfliktów zbrojnych, w których zużywa się nadmiar broni wyprodukowanej przez lata. I do tego doskonale się na tym zarabia.
Trudno tutaj akurat Rosję o to posądzać, oni raczej mają dość przestarzałą armię. Za to główni producenci broni są zupełnie gdzie indziej.
Nie mówię tutaj nawet o krajach, to koncerny ponad narodowe. Które może i mają wpływ na politykę? Kto to wie? Walka o Pieniądz, o wpływy. My, ludzie, społeczeństwo jesteśmy tylko pionkami na wielomilionowej szachownicy.
I tam właśnie pewna część tych pionków ginie…
Gdzie nasze miejsce?
Co może nas spotkać?
Czy nie warto zacząć się przygotowywać?
Jak opowiadał o sile partyzantów przekraczającej wielokrotnie w defensywnych działaniach wartość regularnej armii – Romuald Szeremietiew:
ASG? ASG?- AIR SOFT GAME ? przygotowanie do realu?
I jak mówił o tym samym zdający sprawozdanie z oblężonego miasta jego mieszkaniec, w czasie wojny w Bośni w 1992 roku.
Tak może być i na Ukrainie szykujcie się do wojny
Myślmy, nie bądźmy manipulowani i niestety chociaż na bazie zabawy przygotowujmy się… Zbrojna neutralność to lepsze niż nic. Ale prawdziwa NEUTRALNOŚĆ, a nie to co robi teraz nasza reprezentacja rządowa i wtrąca się w nie swoje sprawy za wschodnią granicą.
Grozi nam uwikłanie się w poważny konflikt. Tutaj nie możemy ryzykować. Przykład premiera Węgier wyraźnie wskazuje jedyną właściwą drogę: odcięcia się od konfliktu, jednak obrony swoich zagrożonych obywateli. I tylko to.

Piotr Szelągowski


Polecany link: Obrona terytorialna

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 komentarze do “Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.”

Możliwość komentowania została wyłączona.