Otrzymałem informację od znajomego z Kijowa. Poniżej jej całość w oryginale i moje tłumaczenie.

В Украине к власти пришли украинские фашисты. Все, что показывает украинское телевидение – нацистская пропаганда.
kijow

На Востоке идет война. Задача Киева – физическое уничтожение ВСЕГО русского населения. Это – 100% геноцид. Донбасс 2014 и Волынь 1943 – результат бандеровской идеологии.
Украинская армия целенаправленно уничтожает гражданское население с целью тотальной ДЕПОПУЛЯЦИИ региона.
Повстанцы юго-востока Украины встали на защиту своих семей, своей земли, своего языка перед угрозой физического уничтожения. То, что происходит на Востоке – война за Выживание. Война против экспансии украинского фашизма.
на сегодняшний день повстанцы уничтожили 1500 фашистов, 12 вертолетов, 4 самолета, 40 танков и бронетранспортеров.

„Na Ukrainie do władzy doszli ukraińscy nacjonaliści(faszyści). Wszystko co pokazuje ukraińska telewizja to nazistowska propaganda. Na wschodzie trwa wojna. Zadania Kijowa – to zniszczenie populacji rosyjskiej. To 100% ludobójstwo. Donbas 2014 i Wołyń 1943 – to rezultat banderowskiej ideologii.
Ukraińska armia zabija z rozmysłem cywilów aby wyludnić region. Powstańcy na wschodzie Ukrainy powstali w obronie swoich rodzin, języka i ziemi – przed groźbą zniszczenia fizycznego. To co dzieje się na wschodzie to wojna o przetrwanie. To wojna przeciw rozszerzeniu nacjonalizmu ukraińskiego.
Do tej pory zginęło około 1500 nacjonalistów (faszystów), zestrzelono 12 śmigłowców i 4 samoloty, zniszczono 40 wozów opancerzonych i czołgów.”

Taki jest komentarz z Ukrainy.
Oczywiście wiele osób uzna go za stronniczy, agenturalny itp. Czy to oznacza jednak, że go nie można brać pod uwagę? Są przesłanki, które wskazują że wiele z tego co mówi czy sądzi ten Ukrainiec jest prawdą. Pisałem o tym, min. w wpisie: Czy w Ługańsku wybuchła bomba kasetowa? Jeżeli tak, co to znaczy? czy: Europarlament wyraża swoje zaniepokojenie ksenofobią na Ukrainie.
Są także protesty na zachodzie: Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.
Na innych stronach również pojawiają się informacje mówiące o wojnie: Ukraina – wojna domowa

Krótki cytat z tego artykułu potwierdzający sytuację którą można zakwalifikować jako prowadzenie wojny:
„Ostrzał prowadzony przez ciężką artylerię oraz rakietami „Grad” spowodował pożar w fabryce Betonmasz, który produkuje farby i lakiery, jeden z pocisków trafił w budynek lokalnego instytutu wysokiego napięcia powodując duże zniszczenia oraz zniszczona została myjnia samochodowa w dzielnicy Artjom. Oczywiście nie licząc wielu uszkodzonych przez pociski artyleryjskie prywatnych domów.

Z kolei w jednym z moich tekstów kilka tygodni temu przetłumaczyłem fragmenty materiału Bośniaka, który przetrwał wraz z rodziną oblężenie trwające ponad pół roku w rodzinnym mieście. Na stronie Interia360, przeczytało ten tekst prawie 4 tysiące osób. Jest to ostrzeżenie dla Ukraińców, które jak widać zaczyna się realizować.

Oto ten tekst: Tak może być i na Ukrainie (i…wszędzie?); szykujcie się – do wojny…

Są to wszystko pewne określone przyczynki do sytuacji u naszego wschodnio-południowego sąsiada, których jakoś w mainstreamie ciężko się doszukać. Dlatego też postanowiłem umieszczać tego rodzaju wpisy, jak i fragmenty maili od Polaków mających tam rodziny, czy tez mieszkających na Ukrainie. Celem jest ukazanie szerszego obrazu sytuacji, która ma tam miejsce.
Tak, aby każdy z Was drodzy Czytelnicy, czytających te materiały, mógł sobie wyrobić zdanie nie tylko na podstawie jednej strony mediów…

Dla Czytelników rosyjskojęzycznych polecam bardzo ciekawy wywiad nadesłany przez jednego z Czytelników, Pana Wojtka.
Jego krótki komentarz z maila:
…wywiad z dowódcą jednostki „gwardii narodowej” (czyli banderowcem z krwi i kości) który opowiada o upadku i degrengoladzie armii ukraińskiej. Ps. Za te szczere słowa zniszczono mu samochód i grożono śmiercią.

Na koniec słowa Polaka z Ukrainy Eugeniusza Tuzow-Lubańskiego, którego poznałem w 2010 roku podczas mojej wizyty w Kijowie: „Lepsza żadna Ukraina aniżeli banderowska!…
[…]
…To egzotyczne połączenie może się wydawać niewiarygodne, ale na ukraińskiej arenie politycznej decydują nie poglądy lecz pieniądze…”

Materiał ten również otrzymałem w mailu, jako rodzaj informacji wartej szerszego rozpropagowania.
Całość na stronie: Eugeniusz Lubański: Lepsza żadna Ukraina aniżeli banderowska!

Wszystkich, których temat ten interesuje, zachęcam do indywidualnego poszukiwania informacji na stronach internetowych.

Piotr Szelągowski


Konferencja prasowa z oblężonego miasta Slovyansk z 8 czerwca:


Z Kijowa 8 kwietnia 2010 rok; wystawa o zbrodniach Ludobójstwa OUN-UPA (na której poznałem między innymi Pana Eugeniusza Tuzow-Lubńskiego):
Symbol wystawy w Kijowie - kopia pomnika we Wrocławiu