Europarlament wyraża swoje zaniepokojenie ksenofobią na Ukrainie.

Doniesienie korespondencyjne z Ukrainy – Eugeniusz Tuzow-Lubański:

W sytuacji, gdy ukraińska telewizja wyświetla polityczne show z neobanderowcami na czele, jako symbolem demokracji po ukraińsku, Europarlament 13 grudnia br. uchwalił rezolucję, w której deputowani europejscy wyrażają swoje zaniepokojenie wzrostem nastrojów ksenofobicznych i nacjonalistycznych w społeczeństwie ukraińskim, co doprowadziło do wyboru neobanderowskiej opcji ?Swoboda? do parlamentu VII kadencji.

Zdaniem Europarlamentu w Strasburgu ideologia skrajnie nacjonalistycznej ?Swobody?, która opiera się na ksenofobi, antysemityzmie i rasizmie, jest sprzeczna z wartościami europejskimi. Takiej Ukrainie nie miejsce w zjednoczonej Europie.
Europarlament także apeluje do ukraińskiej opozycji parlamentarnej,
aby nie współpracowała z deputowanymi ?Swobody?.
Reagując na taką rezolucję Europarlamentu, lider opozycyjnej frakcji parlamentarnej ?Bat?kiwszczyna? Arsenij Jaceniuk oświadczył, iż jego frakcja będzie nadal współpracować z neobanderowską ?Swobodą?. Jaceniuk, także jak i uwięziona b. premier Julia Tymoszenko, nie widzi nic negatywnego we współpracy ze spadkobiercami OUN-UPA. Jego zdaniem ludobójcy narodu polskiego: Stepan Bandera, Roman Szuchewycz i Kłym Sawur – to bohaterowie narodu ukraińskiego.

Obecnie faszyzację społeczeństwa ukraińskiego widać szczególnie w działaniu parlamentu nowej kadencji, gdzie neobanderowcy działają metodami przemocy, znanymi z przeszłości. W tej sytuacji krwawe bijatyki, gdzie prym wiodą bojówkarze ?Swobody?, stają się ukraińską rzeczywistością polityczną.
I nareszcie Europa się obudziła, i zobaczyła zagrożenia dla starego kontynentu w faszyzacji społeczeństwa ukraińskiego. I tylko polski establishment i dyplomacja zamiast realności politycznej widzą nadal różowe sny o strategicznym partnerze znad Dniepru i Dniestru. Komu odpowiada taka polityka zagraniczna Warszawy?
Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów

Dopisek Pani dr Lucyny Kulińskiej: „Dodam, że europosłowie PiS głosowali za, a posłowie z PO i PSL wstrzymali się od głosu. Paweł Kowal, szef kanapowej partii PJN, oczywiście opowiedział się po stronie neobanderowców.”

Oblicze polskiej „demokracji” od lat pokazuje jak należy tłumić informacje o prawdzie za wschodnią granicą Polski.

Przydatne linki:

http://www.europarl.europa.eu/news/en/pressroom/content/20121130NEW57122/16/html/Debate-on-progress-towards-an-EU-association-agreement-with-Ukraine


Teksty przyjęte
Ust. 8 z cytowanej strony:
8. jest zaniepokojony wzrostem nastrojów nacjonalistycznych na Ukrainie, wyrażających się w poparciu dla partii Swoboda, która w konsekwencji weszła do Rady Najwyższej jako jedna z dwóch nowych partii w tym organie; przypomina, że poglądy rasistowskie, antysemickie i ksenofobiczne są sprzeczne z podstawowymi wartościami i zasadami Unii, w związku z czym apeluje do partii prodemokratycznych w Radzie Najwyższej o niestowarzyszanie się z tą partią, niepopieranie jej ani nietworzenie z nią koalicji;”

European Parliament Urging Democratic Parties In Verkhovna Rada Not To Cooperate With Svoboda Party
Member of Svoboda party: European Parliament confused everything, showing the ideas of perverted people

(wytłuszczenia i kursywa – własne)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

8 myśli w temacie “Europarlament wyraża swoje zaniepokojenie ksenofobią na Ukrainie.”

 1. W Europie jest również nacjonalizm, może nawet więkrzy niż na Ukrainie. Na Ukrainie jest polityczny i bardziej widoczny. W Europie jest Ekonomiczny, zakamuflowany. Tu MAFIA BANKIERÓW ŚWIATA BARBARZYŃSKO WYZYSKUJĘ naiwne NARODY. mam nadzieję, że niebawem narody się obudzą i dadzą odprawę WYZYSKIWACZOM.
  Romek

 2. „europosłowie PiS głosowali za”
  czyżby niedawni piewcy banderowskich rezunów zagłosowali przeciw swoim idolom?
  to chyba jakaś pomyłka podczas głosowania
  towarzysze z PiS-u przez lata jawnie wspierali „pomarańczowych” nazistów, jawnie uprawiali kult Stepana Bandery i jego krwawych morderców z UPA, przez lata pluli na groby Polaków pomordowanych na Kresach
  przykładem stosunku PiS do banderowców są coroczne defilady rezunów i ich wielbicieli ulicami Przemyśla, za te skandaliczne manifestacje banderowskich nazistów odpowiadają lokalni politycy PiS-u
  jednym głosowaniem się za to nie zrehabilitują
  dla nas, i za stosunek do zbrodni UPA, i za inne antypolskie działania członkowie PiS zawsze pozostaną zdrajcami

 3. Tomaszu, nie popieprzyło Ci się odrobinkę z PiSowcami popierającymi bandytów Bandery? Poparcie dla Pomarańczowej Rewolucji to nie to samo co poparcie dla rezunów z UPA i ich następców dzisiaj. Rezuni to tylko część narodu ukraińskiego, których może popierać człowiek chory na umyśle. Natomiast poparcie dla Ukraińców walczących o wyzwolenie się spod wpływów Azjatów z Kremla powinien wyrazić chyba każdy myślący człowiek? Nie jest to oczywiste?
  Magda

  1. Oj Magdo kiepsko z historią – ci „azjaci’ z Kremla to też Rusini z korzeniami z Rusi kijowskiej tak samo jak i obecni Ukraińcy jeszcze do końca lat 20-tych zeszłego wieku często określani mianem Rusinów. Pozdrawiam.

 4. http://www.ivrozbiorpolski.pl/foto/upa-przemysl.jpg

  na zdjęciu przemarsz rezunów z UPA i ich wielbicieli ulicami Przemyśla
  ta manifestacja nazistów miała miejsce w Polsce, w mieście rządzonym przez towarzyszy z PiS-u
  w tym samym mieście członkowie PiS-u demolują pomnik poświęcony Polakom pomordowanym przez UPA, zresztą te same osoby, które wydały zgodę na przemarsz ukraińskich nazistów ulicami miasta

  „pomarańczowi” naziści jawnie nawiązują do zbrodniczej tradycji OUN i UPA, w tym do wymordowania setek tysięcy Polaków
  popierając „pomarańczowych” trzeba być skończonym degeneratem
  jaki związek ma „wyzwolenie się spod wpływów Azjatów z Kremla” z wyrąbaniem siekierami setek tysięcy ludzi polskiej narodowości? tych, dla których jedyną Ojczyzną była Polska, a nie Rosja czy ZSRR
  w dodatku jak mam rozumieć, według was solidaruchów kresowi Polacy to mają być owi „Azjaci z Kremla”?
  według was, czerwonych solidaruchów, nie zasługują oni nawet na miano Polaków? w imię haniebnych związków polityków solidarnościowych z „pomarańczowymi” nazistami odziera się tych ludzi, po ich męczeńskiej śmierci, z polskiej narodowości?
  w negowaniu polskości Kresów „Solidarność” i wszystkie jej frakcje już dawno przebiła nawet stalinowskich komunistów, chyba niesłusznie uważanych za największych wrogów polskości, gorsi od nich okazują się neostalinowcy spod czerwonych sztandarów KOR-u
  i jak tu się dziwić, że każdy prawdziwy Polak, każdy Polak z kresowym pochodzeniem, każdy, któremu bliskie są Kresy Wschodnie, nie tylko osoby, którym zwyrodnialcy z UPA (tak popierani przez solidaruchów) wymordowali całe rodziny ma w głębokiej pogardzie komunistyczne solidarnościowe bydło
  tych prawdziwych sługusów „Azjatów z Kremla”

Możliwość komentowania jest wyłączona.