W Lwowie obchodzi sie dzień narodzin zbrodniarza; dowódcy OUN i UPA – Bandery.

Z okazji 104 urodzin głowy OUN Stepana Bandery obchodzone są w Lwowie uroczystości: „????????,1 ?????, ???? ?????????? ????????? ??????? ? ?????? ????????? ???????? ???? ? ?????? 104-??????? ? ??? ?????????? ?????? ??????? ???.”

Z wpisu wcześniej publikowanego:
?A bandera ma się dobrze, jak stał tak i stoi przy kościele św. Elżbiety, tylko że są tam teraz milicjanci i kamery, bo rosyjskie organizacje we Lwowie obiecały przy pierwszej okazji go zniszczyć. mam nadzieje, ze kiedyś to się im uda!
pozdrawiam ze Lwowa??
List z Lwowa ? Bandera ma się dobrze?.

Siły nacjonalistyczne idą coraz dynamiczniej na Ukrainie do celu gloryfikacji zbrodniarzy, siewców zła i morderców. Również i wielkiej rzeszy Ukraińców.
Niestety, nasze demokratyczne siły w Europie wyglądają na bezradne. Co ciekawsze, tam gdzie to właśnie Polska powinna najwięcej mówić – jest milczenie.

W grudniu dokładnie 13-go Europarlament wyraził swoje zaniepokojenie wzrostem ksenofobii na Ukrainie. Na to tylko było stać polityków europejskich: Europarlament wyraża swoje zaniepokojenie ksenofobią na Ukrainie.

Tymczasem na wschodzie pochód trwa. Wbrew znacznej części narodu ukraińskiego, wkłada się im kłamstwa do głów. Tam nikt nie wie o zbrodniach UPA. Lansowana jest wizja partyzantki antykomunistycznej. O mordach wiedzą nieliczni. Stopniowanie posuwa się w górę. Tak było jeszcze niedawno:
Pomnik Bandery we Lwowie odsłonięty. Kult zbrodni rośnie w siłę?

Wołyń ? Usuwanie historii wbrew Prawdzie

Sprawiedliwi Ukraińcy ? ofiary ukraińskie

CO będzie za rok?

Piotr Szelągowski

Źródło cytatu w języku ukraińskim: ? ?????? ?????????? ???? ?????????? ??????? ???????

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “W Lwowie obchodzi sie dzień narodzin zbrodniarza; dowódcy OUN i UPA – Bandery.”

  1. i czemu się tu dziwić, w Polsce, w Przemyślu także co roku uroczyście obchodzi się urodziny Bandery
    i wydaje mi się, że ma to dłuższą tradycję niż obchody we Lwowie, w czasie, kiedy tam Kuczma trzymał za mordę banderowców, u nas ich wielbiciele z „Solidarności” już bezkarnie świętowali urodziny zwyrodniałego ludobójcy

Możliwość komentowania jest wyłączona.