„Nie daj się mundurowym” – nie zawsze mogą mieć rację…

Bardzo ciekawy materiał na Interii o tym że i policjanci czy Straż Miejska mogą się mylić i warto zastanowić się nad przyjęciem mandatu…

Kilka cytatów z materiału:

„Nieprawidłowe oznakowanie fotoradaru

Przed każdym fotoradarem przenośnym straży miejskiej musi – zgodnie z przepisami – znaleźć się znak „Kontrola prędkości… Fotoradar” z tabliczką „Na odcinku…”….
[…]

Zdjęcie wysłane zbyt późno

Straż miejska ma 180 dni na ukaranie kierowcy na podstawie zdjęcia z fotoradaru. Jeśli nie zdąży, sprawa powinna zostać przekazana do sądu….
[…]

Bezprawne odholowanie pojazdu

Znaki dotyczące możliwości odholowania muszą pojawić się co najmniej 5 dni przed tym, jak zaczną obowiązywać. Inaczej odholowanie jest bezprawne….
[…]

Niedokładny pomiar laserem
Pomiar prędkości nawet z odległości 1 km nie jest problemem dla policyjnych laserów. Ta zaleta bywa jednak niekiedy wadą urządzeń i prowadzi do zatrzymania innego auta niż było namierzane….
[…]

Bezprawne mandaty na drodze wewnętrznej
Na drogach wewnętrznych mundurowi mają ograniczone uprawnienia i nie za wszystkie wykroczenia mogą wystawiać mandaty…
[…]

Bezprawna kontrola daty ważności gaśnicy

Policjant ma prawo sprawdzić, czy kierowca posiada w samochodzie wymagane przepisami wyposażenie, ale przepisy nie przewidują możliwości kontroli daty ważności gaśnicy….
[…]

Błędny pomiar z wideorejestratora

Instrukcja obsługi wideorejestratora wymaga, aby na początku i końcu pomiaru prędkości radiowóz trzymał taki sam dystans do namierzanego auta. Jeśli tak nie jest, wynik może być nieprawidłowy….
[…]

Kara za czyn niebędący wykroczeniem

Przepisy zabraniają parkowania w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania. Kodeks ruchu nie przewiduje takiego ograniczenia w przypadku postoju na połączeniu dróg. Według definicji jest nim np. przecięcie drogi publicznej z drogą wewnętrzną….”

całość na: Nie daj się mundurowym. Oni mogą się mylić!

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.