Wołyń – Usuwanie historii wbrew Prawdzie

„Wołyń nie jest tajemniczym lądem, lecz przedmiotem żywej pamięci. Jeśli coś może go zatopić, to wodolejstwo polityków.
Kto szuka szczęścia w Internecie, po każdej nocy z wirtualną pięknością klika w ?Usuń historię”, żeby nie zdemaskowała go żona. Są dyplomaci, którzy konflikty historyczne traktują jak pornografię. Usuwają historię, żeby zachować dobre stosunki z sąsiadami.”

Cytat z niezwykle cennego i trafnego materiału Wojciecha Wencla, akurat ten fragment nie pozostawia nam złudzeń czego pragną politycy prawicowej partii PIS i PJN, chcący za wszelką cenę utrzymać dobre stosunki z nie tymi co trzeba i nie za niską cenę…- ale wręcz za każdą cenę.
Z kolei politycy PO stosują taktykę udawania, że „tematu nie ma”. Tutaj jednak mam im mniej do zarzucenia niż prawicowym politykom. PO nie należy się dziwić, nie jest to partia która chce budować społeczeństwo polskie, wzmacniać więzi w kraju między rodakami, więc i ten temat jak jeden z wielu traktuje po macoszemu.
Jednakże prawicowej partii roszczącej sobie pozycję dominującą na tej stronie politycznej sceny, nie mogę darować tak daleko posuniętej amnezji historycznej. Wysuwania jako tematu do rozmów i dyskusji, tylko i wyłącznie zbrodni sowieckich na Kresach.
A zapominania o straszliwej hekatombie ofiar, – holokauście nie mającym sobie równych jeżeli chodzi o okrucieństwo.
Określenie „genocide” w języku angielskim oznaczające Ludobójstwo wprowadzone przez Polaka żydowskiego pochodzenia, do języka międzynarodowego Rafała Lemkina, uznane przez ONZ, nie wydaje się wystarczające do zdefiniowania rzezi, które miały miejsce na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.
Wytrawni oficerowie Gestapo, SS czy NKWD byli bladzi z przerażenia obserwując efekty działania nacjonalistów ukraińskich.

Podłoże konfliktu to okres 20-lecie międzywojennego i terrorystyczne działania OUN – nielegalnej organizacji nacjonalistów ukraińskich, która miała na sumieniu wiele zamachów i śmierć wielu Polaków i Ukraińców pracujących dla dobra wzajemnej współpracy naszych narodów ( Terroryzm przedwojenny w Polsce OUN ).
Jej przywódcy w tym S. Bandera zostali skazani na śmierć za sprawcze kierownictwo. Niestety, wyrok w jego przypadku zamieniono na dożywocie. W tym momencie spolegliwa polityka państwowa w stosunku do innych narodowości okazała się zgubna. To właśnie Bandera doprowadził do powstania w 1942 roku najokrutniejszej w historii II Wojny Światowej grupy bojówkarzy nacjonalistycznych opartej w znacznej mierze na ukraińskiej policji pomocniczej: tak powstaje UPA.
Metody, które stosują są kwintesencją średniowiecznych metod rozwiniętą jeszcze o dodatkowe elementy: członków oddziałów UPA nagradzano za „twórcze” wymyślanie nowych tortur, czy modyfikacji starych. Dr Korman naliczył ponad 324 rodzaje śmierci, wymyślone i wprowadzone w życie przez zwyrodnialców z tej ponoć wyzwoleńczej partyzantki, która głównie ( 90 % stoczonych „walk”) walczyła o wyzwolenie z cywilami: kobietami, dziećmi i starcami (za: profesor Paweł Wieczorkiewicz).
Nacjonaliści nie rozróżniali narodowości: wszyscy którzy nie dostosowali się do ich wizji – ginęli. Także inni Ukraińcy, którzy nie chcieli mordować swoich sąsiadów, krewnych, dzieci, współmałżonków.
Dołączali do grona ofiar.
Ideologia Doncowa święciła triumfy.
Nacjonalizm. Faszyzm. Tłumacz „wielkiego dzieła” Hitlera na język ukraiński Dmytro Doncow, prawnik z wykształcenia, tak zafascynowany wizjami Hitlera zawartymi w „Mein Kampf” napisał swoją wersję tej zbrodniczej książki i zatytułował: „Nacjonalizm”.
Wstrząsające.
Wydana we Lwowie w latach XX (pod koniec) zeszłego wieku stanowiła biblię ukraińskich nacjonalistów. Podstawę do wizji zgładzenia wszystkich narodów na terenach według nich należących się Ukraińcom. A także do zgładzenia wszystkich tych Ukraińców, którzy mieli inną wizję…inne zdanie…
Gloryfikowanie tych zbrodniarzy, zgoda na takie gloryfikowanie na Ukrainie obecnie (głównie partia „Swoboda” to czyni), bez mała to zbrodnia przeciw przyszłym pokoleniom Europy. To, co może zgotować w przyszłości akceptacja takich ruchów, to Brevik do tysięcznej potęgi.

Nawet zbrodnie nie do zanegowania neguje się na Ukrainie…: Babi Jar, miejsce zagłady Żydów; w książkach do historii spotkamy często dominujące stwierdzenie: „…miejsce rozstrzelania ukraińskiej nacjonalistki Eleny Teligi…”

Kogo mordowano w Babim Jarze:

„Babi Jar, wąwóz między osadami Łukianowka i Syriec, obecnie w granicach Kijowa, na Ukrainie. Podczas II wojny światowej, jesienią 1941, Niemcy rozstrzelali w nim około 70 tys. osób, głównie Żydów, i założyli obóz zagłady, tzw. Obóz Syrecki, dla uczestników ruchu oporu, komunistów, jeńców wojennych.

W sierpniu-wrześniu 1943, chcąc zatrzeć ślady zbrodni, wykopywali i palili zwłoki. W końcu września 1943 wybuchł bunt 330 więźniów pracujących przy likwidacji obozu (ocalało 15 osób). Ogółem w Babim Jarze zginęło około 100 tys. osób. W 1966 w miejscu egzekucji wzniesiono obelisk pamiątkowy.”
Źródło: Babi Jar

Jak widać mimo całkowicie jednoznacznych wniosków kogo głównie mordowano w tym miejscu, relatywistyczna historia kwitnie na Ukrainie. Manipulowanie prawdą, wyolbrzymianie i mówienie tylko jej części….

Do czego to doprowadzi?

Na zakończenie podsumowanie:
Pan Wojciech Wencel w swoim materiale bardzo dobitnie pokazuje mechanizmy i cele, które kierują naszymi politykami w przemilczaniu tematu.
A słowa zacytowane na wstępie mojej krótkiej notki w pełni ukazują i obnażają smutną prawdę o naszych „patriotach” na szczytach władzy…
Nie trzeba więcej dodawać…

Źródło cytatu:Wencel gordyjski – Wołyń na Atlantydzie

Piotr Szelągowski

Materiały pomocne:
Ukraińska prawda – list Polki
Relacja z Kresów opowiedziana przez Austriaka, oficera Wehrmachtu
Lubelski PIS pokazuje swoje prawdziwe oblicze
Relacje
O martyrologii dzieci na Kresach
Sprawiedliwi Ukraińcy ? ofiary ukraińskie

Po rosyjsku i ukraińsku:
vlasti.net/news (Bandera dusiciel kotów)
Bandera w młodości na oczach swoich rówieśników dusił koty. O tych wydarzeniach piszą również jego biografowie… Wyjaśniają to następująco: nie czynił tego z wrodzonej skłonności do sadyzmu, a było to być może głupie pragnienie, aby się sprawdzić: Czy możesz zabić inne stworzenia?”…- i sprawdziło się doskonale…

Dziesięć przykazań ukraińskiego nacjonalisty:
www.from-ua.com

Jak nacjonaliści pomagali mordować Żydów – dobijali nacjonaliści ukraińscy

www.segodnya.ua


Źródło fotografii: wolyn1943

Pomnik Bandery we Lwowie amatorskie nagranie z widocznymi milicjantami pod pomnikiem czuwającymi nad spokojem, a przede wszystkim „profanacją” pomnika (zdarzały się próby). Nie jest to warta honorowa…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Wołyń – Usuwanie historii wbrew Prawdzie”

  1. „Gloryfikowanie tych zbrodniarzy, zgoda na takie gloryfikowanie na Ukrainie obecnie (głównie partia „Swoboda” to czyni), bez mała to zbrodnia przeciw przyszłym pokoleniom Europy. To, co może zgotować w przyszłości akceptacja takich ruchów, to Brevik do tysięcznej potęgi.”

    przecież dokładnie to samo co „Swoboda” robi cała solidarnościowa „prawica”, wliczając pseudonaukowe instytucje przez nią utworzone, jeszcze zanim na Ukrainie odrodziły się organizacje banderowskie to właśnie w Polsce politycy solidarności odsłaniali pomniki banderowskich ludobójców, to tu związkowe „autorytety moralne” zaczynały rehabilitować zwyrodniałych morderców kobiet i dzieci, na całe lata przed odrodzeniem ideologii banderowskiej na Ukrainie, nie mówiąc od dojściu do władzy „pomarańczowych” nazistów
    na Ukrainie „pomarańczowi” naziści zostali odsunięci od władzy, uchowali się w miarę silni jedynie na zachodzie Ukrainy, ale to właśnie w Polsce wciąż trwa kult banderowskich morderców, i to kult szerzony nie przez zakonspirowane struktury neo-banderowców, a przez polityków czołowych partii politycznych, przez utrzymywane ze środków państwowych pseudo-historyczne instytucje
    i to między innymi stąd pochodzi międzynarodowe wsparcie dla działających na Ukrainie organizacji banderowskich, przedstawianych przez solidarność jako „demokratyczna opozycja”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.