Szczęśliwego Nowego Roku 2013…

A więc już dziś stajemy przed następnym rokiem w naszym życiu. Będzie wiele rocznic; w tym nieobchodzona 70-ta rocznica Ludobójstwa na narodzie polskim dokonanym przez bandy UPA w dniu 11 lipca. Czy w końcu kogoś obejdzie, poza tymi co jeszcze pamiętają? I chcą pamiętać?

Żydzi potrafią dbać o pamięć – my nie. Jeszcze jeden rok pamięci, który nim nie będzie? Dla innych będzie…
Wzrost ksenofobii i nacjonalizmu na Ukrainie- co piętnuje Parlament Europejski ( Europarlament wyraża swoje zaniepokojenie ksenofobią na Ukrainie. ). U nas w mediach cisza. U nas mówi się o ksenofobii polskiej …
Żeby wszyscy na świecie byli takimi „ksenofobami” jak Polacy…
„Prawdy” Grossa przejmują umysły ludzi w tym kraju. Za tymi „prawdami” idą „prawdy” osób, które źle życzą ludziom tu mieszkającym. I wykorzystują tych bezwolnych, bezradnych, którzy wierzą w kłamstwa…
Jak tu lepiej żyć?
Reprezentowane są interesy wszystkich, tylko nie tych, którzy powinni mieć najwięcej do powiedzenia…
A każdy chce przecież tylko trochę spokoju i możliwości rozwoju.
Jak to zapewnić w tym świecie uwikłanym w pościg za pieniądzem i bezlitosną brutalną walkę z innymi, którzy chcą wyprzedzić Ciebie w jego zdobywaniu?

Jak pisałem w Wigilię w poście pt.: Życzenia świąteczne ? dla wszystkich którzy czytają bezprzesady.com – Zauważmy drugiego człowieka, nauczmy się go szanować…, kochać – to wystarczy…

Cóż, wierzę że chociaż kilka osób czytających te słowa spróbuje je stosować w nadchodzącym Nowym 2013 Roku…

Piotr Szelągowski


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

8 myśli w temacie “Szczęśliwego Nowego Roku 2013…”

 1. Dzięki Piotrze za dobre słowa u progu tego Nowego Roku.
  Ja Tobie i nam wszystkim życzę żeby to był Rok dobrych i pięknych dzieł, prawdziwej pasji, pełen radości życia i pokoju. Obyśmy wszyscy odkryli to, co dla nas najważniejsze i bez reszty się temu poświęcili.
  Aby skończyła się nasza narodowa amnezja i naiwność. Żebyśmy wreszcie przestali budować raj dla wielkiego kapitału, a zaczęli tworzyć dobre miejsce dla ludzi, którzy tutaj mieszkają. Dla tych, którzy jeszcze nie wyjechali.
  Wszystkiego Dobrego!!! :-)

 2. Wszystkim czytającym BezPrzesady życzę spełnienia zamierzeń w Nowym Roku :)
  Piotrowi kontynuowania działań i podejmowania inicjatyw :)

 3. Przeżyliśmy już ”;koniec świata” – przecież nic gorszego nie mogłoby nas spotkać . Więc jest powód by się cieszyć .Chociaż z tego .!!.Pozdrawiam wszystkich czytających i zdrowo myślących , ale Bez Przesady nie mogę , jakoś – nie potrafie dobrze życzyć ,tym co na siłe wmawiają mi (przez media i nie tylko ) – że jest dobrze , – że wszyscy sie z nami liczą a Polska rośnie w siłe – , że SLD to nie postkomuniści – że mamy rozsądny rząd itd .
  Niestety , tworzymy kraj dwóch nacji , tych co tak mówią i już mają dobrze i tych co walczą o godziwy codzienny byt .
  A więc ” Do Broni ”— POZDRAWIAM – SZCZĘSLIWEGO –2013 roku

 4. Trochę późno, ale również dołączam się do życzeń.
  Wszystkie Dobrego w Nowym Roku!

 5. Piotrze. Narody tracąc pamięć tracą życie. Ty pamiętasz i pozwalasz pamiętać. Dziękuję. Dziękujemy też za życzenia świąteczne i noworoczne. Ze swej i naszej strony: niech Ciebie i Was Bóg błogosławi, strzeże, rozpromienia swoje Oblicze nad Wami. Niech was na nowo obdarzy pokojem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.