o Ukrainie
Z maila:
„W tym roku nie odbędą się uroczystości 09 maja na Ukrainie. Rozpoczęły się natomiast obchody poświęcone ‚bohaterom dywizji SS Galicja’ w Iwanofrankowsku i Lwowie. Wszędzie na Ukrainie organizowane są przez Prawy Sektor i Swobodę marsze z pochodniami…”

Uroczysty pogrzeb (na Ukrainie) szczątek wojaków dywizji SS „Hałczyna”:

Parada pamięci w Lwowie:

I jak to? Europa nie reaguje? Taka przewrażliwiona na punkcie nacjonalizmu, neo-nazizmu i innych form rasizmu i dominacji jednego narodu nad drugim? Jak to jest? Gdzie jest ta spójność europejska, wyrazistość? A może to obłuda? I pilnowanie swojego wojennego interesu? Kogo interesuje ilu cywili zginie, ile dzieci straci rodziców? Ważne że biznes się kręci…
Obłuda i umiłowanie pieniądza.
Nie wiem jak inni, ale ja głównie z tego powodu zaczynam czuć wstręt do obłudnej, zakłamanej Europy i jej przedstawicieli… Z jednej strony pomoc uchodźcom – z drugiej brak reakcji na gloryfikację SS i chociażby próbę wygaszenia konfliktu zbrojnego, który dotyka setki tysięcy niewinnych ludzi…

To jest dumna, wielka Europa? A może zgnilizna, bagno moralne, obłuda, cyganienie, dwulicowość, szachrajstwo i kłamstwo wprost? Ukrywanie prawdy o tej postawie w stosunku do nazizmu i ukraińskich nacjonalistów? Jak to jest? Jeden nacjonalizm jest zły a o innym nacjonalizmie w zasadzie umiłowaniu III Rzeszy i nazistowskich Niemiec nie mówi się w ogóle?
Istny makiawelizm…
( Głosi ona, że najważniejszym celem w polityce jest racja państwa. Aby ją osiągnąć można korzystać z wszelkich dostępnych środków (także np. podstępu i okrucieństwa)[1]. Synonim bezwzględnego postępowania w myśl hasła „cel uświęca środki”.