Odsłonięcie w Poznaniu tablic zapomnianych bohaterów; Pilecki, Ciepliński

Dziś w Poznaniu odsłonięto pamiątkowe tablice żołnierzy podziemia zamordowanych przez siepaczy reżimu stalinowskiego, komunistów polskich, którzy mordowali swoich rodaków będąc przedłużonym ramieniem i sługami czerwonej Moskwy. Mordowali w imię posłuszeństwa nie narodowi, nie krajowi ale panom i władcom z sowieckiego imperium zła.

Łukasz Ciepliński ps. „Pług” był jednym z siedmiu zamordowanych w dniu 1 marca 1951 roku w więzieniu na stołecznym Mokotowie – niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
Dopiero 17 września 1992 r. a więc ponad 41 lat później, Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego unieważnił wyrok Sądu Rejonowego w Warszawie. W dniu 3 maja 2007 r. Order Orła Białego nadał pośmiertnie Cieplińskiemu prezydent Lech Kaczyński.

Rotmistrz Pilecki: „?W książce ?Six Faces of Courage?, historyk brytyjski, profesor Michael Foot, w 1978 zaliczył Pileckiego do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu podczas II wojny światowej?” – człowiek który dobrowolnie zgodził się na pobyt w obozie zagłady „Auschwitz”. Numer obozowy: 4859. Pilecki był głównym organizatorem konspiracji w obozie. Opracowywał pierwsze sprawozdania o ludobójstwie w Auschwitz przesyłane przez pralnicze komando do dowództwa w Warszawie.
Po wojnie mimo wielu zasług skazano go na śmierć w dniu 15 maja 1948. wyrok wykonano…

Marsz Rotmistrza Pileckiego

Jeden z najodważniejszych

Ochotnik do Oświęcimia

Wpisy do hasła: „Żołnierze Wyklęci”


Poniżej: zdjęcia z odsłonięcia tablic i krótkie filmiki.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.