Posiadanie broni śrutowej w naszym kraju jest możliwe bez żadnych zezwoleń. Tego typu sport i rodzaj spędzania wolego czasu jest dobrym sposobem edukowania i szkolenia młodych ludzi. Nauka prawidłowego i bezpiecznego obchodzenia się z bronią śrutową to doskonały wstęp do posługiwania się bronią strzelecką w wojsku, czy innych formacjach paramilitarnych. Czy jest taka potrzeba u nas w kraju?
TO temat do innej dyskusji, który na pewno poruszę.
W tym poście chciałbym pokazać jak można spędzić czas na powietrzu ćwicząc celność. Pamiętajmy jednak, że podstawą jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie celowanie do jakichkolwiek istot żywych: zwierząt, ludzi.
Należy też sprawdzić teren za ustawionym celem, najlepiej byłoby strzelać śrutem mając za celem kulochwyt. O ile to niemożliwe, należy koniecznie sprawdzić, czy za celem nie znajdują się, lub też mogą się znaleźć jakiekolwiek żywe istoty.

A potem można już zacząć ćwiczenia w celności. Jest wiele dyscyplin sportowych gdzie strzelectwo odgrywa dużą rolę. Tak więc te wprawki mogą w przyszłości zaowocować sukcesami sportowymi…
Poniżej strzał do puszki wypełnionej wodą. Dość efektowny.

Nauka właściwej postawy strzeleckiej też ma swoje znaczenie. W tym przypadku jest trochę nieprawidłowości ponieważ to broń bez „kopa”…
Pamiętajmy: podstawa przy tej zabawie to zachowanie warunków bezpieczeństwa. Nawet śrutem można ciężko zranić.