Szkolenie strzeleckie – dobrą rozrywką i zabawą.

Posiadanie broni śrutowej w naszym kraju jest możliwe bez żadnych zezwoleń. Tego typu sport i rodzaj spędzania wolego czasu jest dobrym sposobem edukowania i szkolenia młodych ludzi. Nauka prawidłowego i bezpiecznego obchodzenia się z bronią śrutową to doskonały wstęp do posługiwania się bronią strzelecką w wojsku, czy innych formacjach paramilitarnych. Czy jest taka potrzeba u nas w kraju?
TO temat do innej dyskusji, który na pewno poruszę.
W tym poście chciałbym pokazać jak można spędzić czas na powietrzu ćwicząc celność. Pamiętajmy jednak, że podstawą jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie celowanie do jakichkolwiek istot żywych: zwierząt, ludzi.
Należy też sprawdzić teren za ustawionym celem, najlepiej byłoby strzelać śrutem mając za celem kulochwyt. O ile to niemożliwe, należy koniecznie sprawdzić, czy za celem nie znajdują się, lub też mogą się znaleźć jakiekolwiek żywe istoty.

A potem można już zacząć ćwiczenia w celności. Jest wiele dyscyplin sportowych gdzie strzelectwo odgrywa dużą rolę. Tak więc te wprawki mogą w przyszłości zaowocować sukcesami sportowymi…
Poniżej strzał do puszki wypełnionej wodą. Dość efektowny.

Nauka właściwej postawy strzeleckiej też ma swoje znaczenie. W tym przypadku jest trochę nieprawidłowości ponieważ to broń bez „kopa”…
Pamiętajmy: podstawa przy tej zabawie to zachowanie warunków bezpieczeństwa. Nawet śrutem można ciężko zranić.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.