Tablety poselskie to fortuna…

I znów cytat z maila od Pana Wojciecha który dziś stał się wyjątkowo aktywny:
„Dokładnie 441 tys. zł będzie kosztowało ?zarządzanie? iPadami, w które wyposażono wszystkich posłów.

Jak wynika z informacji RMF FM, okazało się, że nowoczesnymi tabletami, w które wyposażono posłów, trzeba zarządzać i aktualizować ich oprogramowanie. W drodze przetargu wybrano firmę, która za tę usługę zgarnie 441 tys. zł.

Zarządzanie tabletami ogranicza się w praktyce do aktualizacji oprogramowania i udostępnienia posłom nowych wersji aplikacji, z których aktualnie korzystają. Każdy użytkownik tableta zdaje sobie sprawę, że tego typu czynności są banalnie proste i zajmują maksymalnie kilkanaście sekund i wymagają kilku dotknięć ekranu.

Posłowie jednak będą korzystali z usług profesjonalistów, którzy za nich będą dokonywali wszelkich aktualizacji, będą usuwali zbędne oprogramowanie, gdy pamięć iPada zostanie zapełniona, a w przypadku, gdy tablet zostanie zgubiony, będą blokowali urządzenie. Ponadto rozważana jest także zmiana operatora komórkowego i udostępnienie posłom większych pakietów internetowych, ponieważ dotychczas skarżyli się, że internet działa zbyt wolno. Choć wielu posłów ma problemy z opanowaniem podstawowych aplikacji na iPadzie, wielu parlamentarzystów znalazło doskonałe zastosowanie dla nowych urządzeń. Jedni w czasie obrad i głosowań grali w gry, inni natomiast przeglądali setki stron internetowych (nawet tych tylko dla dorosłych).

Na zakup 500 tabletów Kancelaria Sejmu wydała 1,5 mln zł. Ostatnio dokupiono jeszcze dodatkowo 80 nowych iPadów.
Opracowanie: płNa podstawie: RMF FM

Źródło: Niezależna.pl”


To jeszcze jeden dowód na to, że należy zmniejszyć załogę w sejmie. I to drastycznie. Kosztują nas oni coraz więcej.
O tym pisaliśmy (niektóre posty):

Jan Bury o aferze taśmowej

Wielkopolscy posłowie łakną pieniędzy

Jajka wielkanocne z Maroko ale jaja unijne

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Tablety poselskie to fortuna…”

  1. Przecież te nieroby nie mają pojęcia jak korzystać z tych urządzeń. Ręce opadają gdy się słyszy jak marnują nasze pieniądze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.