Otrzymałem maila:

„Piotrek, zobacz wpisy internatów UNICEF: 1100 ukraińskich dzieci w podziemnych kryjówkach

Treści w komentarzach nieco odmienne od tych w materiale. Czyżby zasada unikania pełnej prawdy? Wygląda to tak jakby była tylko jedna strona prowadząca wymianę ognia w mainstreamie. Patrząc na to z logicznego punktu widzenia – dawno już by było po przeciwniku zważywszy na częstotliwość i siłę uderzeń separatystów.
Donieck, Noworosja i Ługańsk – to trzy różne twory – wbrew pozorom nie idące „Łeb w łeb” – jak to powiedział mój kolega pół-tatar który perfekcyjnie zna język rosyjski i ma dostęp do wielu stacji TV, „…jedni i drudzy są sobie równi…”

Tyle tylko, że ci którzy zmuszają dzieci i innych w Doniecku do ukrywania się w piwnicach to raczej strona która atakuje miasto. Tyle to chyba zrozumie nawet średnio wykształcony wojskowo obywatel.
Raczej separatyści nie ostrzeliwują miasta w którym sami się bronią…

Jeden z komentarzy:
marzan : No, wstrząsające. A zadał sobie ktoś pytanie, czemu ci ludzie siedzą w schronach przeciwbombowych? Czy aby nie dlatego, że dzielna armia ukraińska nawala w ich miasto a to z Gradów, a to z moździerzy, a bombami przestała głównie dlatego, że się separatyści wystarali o parę zestawów p-lot i zestrzeliwują każdą maszynę, jaka się pojawi na niebie. Inaczej mówiąc – że cierpienia tych dzieci zaczęły się w momencie, gdy bojówkarze z Kijowa, na Majdanie zrobiwszy porządek, zjawili się w Doniecku i tu próbowali robić to samo, pałą zaprowadzając swój nowy ład, na co im tubylcy powiedzieli „nie”. To użalanie przypomina mi biadolenie Goebbelsa nad biednymi dziećmi niemieckiej mniejszości z Warszawy czy innego miasta polskiego, w które Luftwaffe waliła bombami a Wehrmacht z haubic. Faktycznie – niewesoło było pochowanym w piwnicach Niemiaszkom. Ale czy na pewno z winy złych Polaków?”

Więcej doniesień z innych mniej mainstreamowych stron, dla równowagi niejako:

http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2287:daj-boe-aby-dnr-wygra-i-pogoni-t-band-ktora-przysza-nas-zabija-daj-boe-szczcie-opoczecom Daj Boże, aby DNR wygrał i pogonił tą bandę, która przyszła nas zabijać. Daj Boże szczęście Opołczeńcom

Rosja: Armia Ukrainy to legion NATO

Dzieci Wojny: НЕ ЗАБУДЕМ! НЕ ПРОСТИМ! КРИСТИНА И КИРОЧКА ЖУК

Militarnie: Dlaczego Ukraińcy utracili lotnisko w Doniecku? Analiza taktycznego poziomu działań bojowych

Nie twierdzę że należy w COKOLWIEK wierzyć bez zastrzeżeń, niemniej analizować należy i szukać prawdy również należy, chyba że chcemy się bezwolnie poddać zalewowi informacji nie do końca sprawdzonych.


I z mojego całkowicie prywatnego bloga, gdzie opisałem losy dzieci wojny: Miałam marzenie – aby ta wojna się skończyła… Lisa 8 lat.