W piwnicach na wschodniej Ukrainie ukrywa się ponad 1100 dzieci. Donosi UNICEF

Otrzymałem maila:

„Piotrek, zobacz wpisy internatów UNICEF: 1100 ukraińskich dzieci w podziemnych kryjówkach

Treści w komentarzach nieco odmienne od tych w materiale. Czyżby zasada unikania pełnej prawdy? Wygląda to tak jakby była tylko jedna strona prowadząca wymianę ognia w mainstreamie. Patrząc na to z logicznego punktu widzenia – dawno już by było po przeciwniku zważywszy na częstotliwość i siłę uderzeń separatystów.
Donieck, Noworosja i Ługańsk – to trzy różne twory – wbrew pozorom nie idące „Łeb w łeb” – jak to powiedział mój kolega pół-tatar który perfekcyjnie zna język rosyjski i ma dostęp do wielu stacji TV, „…jedni i drudzy są sobie równi…”

Tyle tylko, że ci którzy zmuszają dzieci i innych w Doniecku do ukrywania się w piwnicach to raczej strona która atakuje miasto. Tyle to chyba zrozumie nawet średnio wykształcony wojskowo obywatel.
Raczej separatyści nie ostrzeliwują miasta w którym sami się bronią…

Jeden z komentarzy:
marzan : No, wstrząsające. A zadał sobie ktoś pytanie, czemu ci ludzie siedzą w schronach przeciwbombowych? Czy aby nie dlatego, że dzielna armia ukraińska nawala w ich miasto a to z Gradów, a to z moździerzy, a bombami przestała głównie dlatego, że się separatyści wystarali o parę zestawów p-lot i zestrzeliwują każdą maszynę, jaka się pojawi na niebie. Inaczej mówiąc – że cierpienia tych dzieci zaczęły się w momencie, gdy bojówkarze z Kijowa, na Majdanie zrobiwszy porządek, zjawili się w Doniecku i tu próbowali robić to samo, pałą zaprowadzając swój nowy ład, na co im tubylcy powiedzieli „nie”. To użalanie przypomina mi biadolenie Goebbelsa nad biednymi dziećmi niemieckiej mniejszości z Warszawy czy innego miasta polskiego, w które Luftwaffe waliła bombami a Wehrmacht z haubic. Faktycznie – niewesoło było pochowanym w piwnicach Niemiaszkom. Ale czy na pewno z winy złych Polaków?”

Więcej doniesień z innych mniej mainstreamowych stron, dla równowagi niejako:

http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2287:daj-boe-aby-dnr-wygra-i-pogoni-t-band-ktora-przysza-nas-zabija-daj-boe-szczcie-opoczecom Daj Boże, aby DNR wygrał i pogonił tą bandę, która przyszła nas zabijać. Daj Boże szczęście Opołczeńcom

Rosja: Armia Ukrainy to legion NATO

Dzieci Wojny: vk.com

Militarnie: Dlaczego Ukraińcy utracili lotnisko w Doniecku? Analiza taktycznego poziomu działań bojowych

Nie twierdzę że należy w COKOLWIEK wierzyć bez zastrzeżeń, niemniej analizować należy i szukać prawdy również należy, chyba że chcemy się bezwolnie poddać zalewowi informacji nie do końca sprawdzonych.


I z mojego całkowicie prywatnego bloga, gdzie opisałem losy dzieci wojny: Miałam marzenie? aby ta wojna się skończyła? Lisa 8 lat.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.