Pamięć; 1 listopada Stasia i inne dzieci…

W przeddzień Dnia Wszystkich Świętych: Czytaj dalej Pamięć; 1 listopada Stasia i inne dzieci…

Inżynier, elektryk, spawacz, ślusarz…


Poszukiwane zawody:
Pracodawcy z BCC – na prośbę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – przedstawili listę zawodów, w których należałoby wprowadzić ułatwienia w dostępie do rynku pracy.

Garść linków 3a.

Oto następna partia linków, która w założeniu ma za zadanie ułatwić analizę informacji raczej niedostępnych w TVP, TVN, Polsat itp…

Z ust ministra Dworczyka musiało paść sakramentalne, że na tym napięciu korzystają wrogowie Polski i Ukrainy. Dodaje rzecz kuriozalną, iż korzenie i połączenia nacjonalistów z partii Swoboda i Prawego Sektora prowadziły często do Federacji Rosyjskiej. Brakowało tylko, żeby minister rzucił konkluzją, że korzenie zbrodniczych formacji jak UPA i OUN prowadzą również do pogrobowców ZSRS.

?Ja jestem jednak optymistą, dlatego, że ? to są dwa bratnie narody ? Polacy i Ukraińcy. Mało tego ? poza wspólną historią ? sytuacja geopolityczna skazuje na siebie te oba narody.
Gdyby nie państwo ukraińskie, to problem agresywnej Federacji Rosyjskiej ? mielibyśmy na granicy pod Przemyślem. Choćby z tego powodu nie należy mówić, że nic nam Ukraina nie daje.Dzisiaj ukraińscy żołnierze walczą o to, żeby Europa mogła spokojnie funkcjonować.?

Po czym na ten wywód wychwalający prowadzących bratobójczą tak naprawdę wojenkę redaktor Klarenbach natychmiast zareagował:

?Nacjonalistom ukraińskim marzy się samoistna Ukraina z Przemyślem ?, właśnie z Tarnowem, właśnie z Krakowem.?

Mimo to minister Dworczyk podkreśla:

?Wierzę, że ten narodowo-niepodległościowy nurt na Ukrainie, który nie chce budować na kłamstwie, na gloryfikacji morderców we współczesnej tożsamości wygra.?

Trudno dać temu wiarę, wiara ? marne to zresztą podwaliny w polityce, w sytuacji gdy na terenie całej Ukrainy obowiązuje wszystkich bez wyjątku probanderowska ustawa.

Drugi: Czytaj dalej Garść linków 3a.

Sonda – jaką partię polityczną popierasz?


Nawet w internecie …:-)

Źródło: shareinfo.pl

Pomnik Petlury na Ukrainie…


Kilka linków:
http://cursorinfo.co.il/v-vinnitse-ustanovlen-pamyatnik-petlyure/
(tłum: Pomnik w Winnicy nie jest przypadkowy. […] Wybór miejsca […] nie jest przypadkowy: …w Winnicy i kilkudziesięciu innych miastach na Ukrainie jego wojska zorganizowały pogromy żydowskie, w których brutalnie zamordowano od 50 000 Czytaj dalej Pomnik Petlury na Ukrainie…

Czy ufać USA? A może wzorować się na Ameryce?


Odpowiedź jest prosta.
1.Ufać – raczej nie.
2.Wzorować się – jak najbardziej tak.

Ad 1:
Oni są daleko, cokolwiek tutaj się będzie działo im raczej nie zagraża. Co więcej mogą celowo coś wywołać bo skorzystają tylko na tym jako „rozjemca”, „policjant świata” czy …pomoc ekonomiczna; materiałowa.
Wszelkie działania dodatkowe mogą prowadzić też do zafałszowania i dodatkowych negatywnych reakcji (odnotowywanych za oceanem) dla Polski.
Podsycanie ich przez pewne osoby, może oznaczać, że zależy im na destabilizacji i negatywnym oddźwięku właśnie w USA.
Umniejszeniu wprost znaczenia Polski, nie w sensie barykady przed Rosją, ale w sensie wpływu w regionie.
Co może dodatkowo przyczynić się do przedmiotowego traktowania naszego kraju w obmyślaniu strategii dla regionu przez USA… Czytaj dalej Czy ufać USA? A może wzorować się na Ameryce?

Złe polityczne decyzje Polaków.


Jak inaczej skomentować te doniesienia?

Obszerne cytaty zlinkowane ze strony dziennik-polityczny.com.
Mnie osobiście przerażają…

14 października na Ukrainie odbywały się huczne obchody święta państwowego, tak zwanego Dnia Obrońcy Ukrainy i tak się składa, że jest to również rocznica utworzenia zbrodniczej formacji UPA, która wsławiła się bestialskim zamordowaniem ponad 150 tysięcy Polaków.

Przemawiający publicznie prezydent Petro Poroszenko oświadczył że Banderowcy spod znaku UPA są bohaterami, a ich wyczyny na zawsze pozostaną przykładem dla przyszłych pokoleń.
[…]

Obecne władze Polski wykazują daleko Czytaj dalej Złe polityczne decyzje Polaków.

Niezła jazda…neonazista odpuścił. Okazał się gejem…

Do jakiej paranoi muszą dochodzić ludzie obciążeni tym „czymś” żeby zostawać neo-nazistą…

Lider neonazistów wycofał się. Przyznał, że jest gejem z żydowskimi korzeniami
Brytyjski Front Narodowy właśnie stracił jednego ze swoich liderów. Kevin Wilshaw, współtwórca neonazistowskiego ugrupowania, opuścił szeregi organizacji i oświadczył, że „chce zaszkodzić tym, którzy propagują rasistowskie bzdury”.

Strzelectwo sportowe.


Kilka fotek tablic postaw strzeleckich, na szybko robionych – bardziej dla zaakcentowania sportu jako takiego. Obiecuję, że następnym razem
przyłożę się do fotografii. Wrzucam dlatego, że wiele osób pytało się o co chodzi ze strzelaniem sportowym podczas rozmów o projekcie obywatelskim
„Wszyscy na strzelnicę” głosowanym w budżecie miasta.
A to sport jak wszystkie inne stawiający jednak większe warunki przed uprawiającym go pasjonatem.
Spokój, opanowanie- to sprawy jakże istotne, aby osiągnąć doskonały wynik na strzelnicy.

Inne postawy: Czytaj dalej Strzelectwo sportowe.