Śp Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Myślałem że jakoś pójdzie po powrocie z pogrzebu mojego mentora i Przyjaciela coś napisać, prawdę mówiąc jednak nie jest to łatwe, chciałoby się zbyt wiele wspomnieć a jednocześnie żal że tych setek fotografii ze spotkań nie ma więcej – i nieliczne gdy gościliśmy Tadeusza u nas w domu, wiadomo, aby nie zakłócać prywatności spotkań nie chciałem rejestrować tej wspaniałej obecności. Może trzeba było? Ciągle czuję niedosyt materiałów po przeglądnięciu archiwów domowych. Jest tego i tak sporo i postaram się wybrać chociażby po jednej fotografii z każdego spotkania i zamieścić w takim albumie wspomnieniowym. Tak trochę dla siebie żeby sobie to wszystko na nowo przypomnieć. Miłość do Kresów Wschodnich, z których wywodzi się rodzina od strony matki mojej żony, a moje nazwisko „Szelągowski” pierwszy raz pojawiło się na Wołyniu – jak donosił mi mój imiennik i „nazwistnik” tak to chyba trzeba ująć gdy dotarł do jego Taty inny Szelągowski z Warszawy badający genologię nazwiska. Bolesna walka o Prawdę dotycząca zbrodni Ludobójstwa na narodzie polskim dokonana przez członków narodu ukraińskiego – bratniego dodam, aż do tych złych czasów nacjonalizmu i nazizmu, Doncowa, Bandery, Szuchewycza i innych zwyrodnialców budujących nienawiść w ludzkich umysłach do drugiego człowieka, tylko dlatego że był innej narodowości… Połączyła nas także dbałość o osoby niepełnosprawne intelektualnie. Kwestowałem i do tej pory namawiam na wpłaty na Fundację Brata Alberta. Wiem że warto. Nie raz byłem w Radwanowicach, w Krakowie na Albertianach, poznałem wychowanków, ale przede wszystkim znałem Twórcę idei, współzałożyciela Fundacji: Tadeusza. On żył tym dziełem. Wszystko poświęcił dla Fundacji. Sam nic nie miał. Wszystko było własnością Fundacji – on sam też. Każdą złotówkę zdobytą, wyżebraną i zarobioną przeznaczał na Fundację. Obecnie 38 domów opieki dziennej (WTZ), 4 domy opieki stałej, 1200 podopiecznych i 500 pracowników to Jego dzieło. Chciałbym aby przetrwało do końca świata. TO jest prawdziwe dzieło miłosierdzia nad drugim człowiekiem i miłości do niego.

Dziś tyle poza linkiem do audycji radiowej – wspomnienia, nagranej dwa dni po śmierci Tadeusza w której bierze też udział moja córka Emilia. Też daje piękne świadectwo tego jak zapamiętała księdza. Żałuję że tak rzadko ją zabierałem do Radwanowic i do Krakowa na Albertiany. Może jeszcze ze 2-3 fotki…

https://radiopoznan.fm/audycja/arsenal-kultury/arsenal-kultury-11-01-2024

Dodam jeszcze link do krótkiego wywiadu w dzień śmierci Tadeusza gdzie wspominałem go przed mikrofonem Radia Poznań w obecności Łukasza Kaźmierczaka:

https://radiopoznan.fm/informacje/wielkopolskie-popoludnie/ksiadz-isakowicz-poswiecil-zycie-przede-wszystkim-niepelnosprawnym

Na blogu znajdziecie inne wpisy ze spotkań z Tadeuszem:

https://bezprzesady.com/?s=isakowicz

Zachęcam też do wspierania Fundacji Brata Alberta przez 1,5 % datek z PIT, wszelkie dobrowolne wpłaty, a także poprzez zakup książek Jego Autorstwa na stronie fundacji, wszystkie prawa autorskie są własnością Fundacji i dochód jest przeznaczony na cele Fundacji Brata Alberta.

Albertiana 2015

Radwanowice wręczenie nagrody Stanisława Hr Pruszyńskiego – grudzień 2013.

Spotkanie w Łężycy w 2021 roku Ks Tadeusz z moją żoną, tak półprywatnie… zapewne po opowiedzeniu jakiegoś dowcipu przez Tadeusza.

Do Łężycy przyjeżdżam od 2010 roku, dowiedziałem się o tym miejscu w Warszawie na konferencji kresowej, ksiądz mi opowiedział o zapoczątkowanych tam obchodach i poznał z Profesorem Leszkiem Jazownikiem przedstawiając go wtedy jako bardzo zaangażowanego w sprawy kresowe człowieka i serdecznie mi go polecając.

Taka znacząca fotka 70-ta rocznica; – marsz w 2013 roku (razem z księdzem byliśmy w Ogólnopolskim Komitecie Organizacyjnym Obchodów) i koszulka mojego pomysłu upamiętniająca datę. Od tego czasu co roku produkowałem jakąś ilość koszulek w zależności od środków dla upamiętnienia rocznicy. Właśnie wręczyłem księdzu Tadeuszowi na Placu Zamkowym jedną z nich.

Warto dodać że z racji pochodzenia Tadeusza i wspólnych działań poświęconych pamięci pomordowanych zaangażowałem się też w propagowanie prawdy o Ludobójstwie na Ormianach dokonanym przez Turków podczas I Wojny Światowej. To pochodzenie Tadeusza też mnie bardzo zainteresowało i wiele przez te lata dowiedziałem się o tym pięknym narodzie a także poznałem wielu Ormian.

Zapraszam do odsłuchania gawędy księdza Tadeusza o jego korzeniach ormiańskich:

I jeszcze krótki program TVP Kraków o księdzu i Ormianach:

Tadeusz w swoim gabinecie – miejscu pracy i powstawania Jego książek.

Razem w Radwanowicach…

Ingerencje izraelskiej agencji w dziesiątkach kampanii wyborczych potwierdzone przez trzech niezależnych dziennikarzy


To już nie teoria ale wątek przyjęty przez media głównego nurtu. Artykuł poniżej zaczerpnięty jest ze strony publicznego radia Francji, nadawca rządowy radio France którego trudno podejrzewać o szerzenie niepotwierdzonych teorii. Przedstawiamy tu jego tłumaczenie z francuskiego (z podtytułami od redakcji) czyli wyniki śledztwa na temat tej „izraelskiej agencji dezinformacji” jak ją teraz nazywają we Francji. Pierwotnie ukazał się po zakończeniu śledztwa grupy Forbidden Stories (do której powrócimy na końcu.) 15 tego lutego 2023 roku, ale dla spraw Polski nabrał znaczenia bardziej teraz, po wydarzeniach których jesteśmy świadkami od ostatnich wyborów

Według kolektywu dziennikarzy śledczych Forbidden Stories, tajna izraelska firma specjalizująca się w manipulacjach wyborczych, w szczególności za pośrednictwem sieci społecznościowych, była wykorzystywana do wpływania na dziesiątki wyborów na całym świecie, przykładowo w Afryce.

Firma, która nie ma osobowości prawnej, nazywana jest przez dziennikarzy „Team Jorge” ze względu na pseudonim jednego z jej dyrektorów, Tala Hanana. Składa się ona z byłych członków izraelskich służb bezpieczeństwa, zgodnie z rewelacjami ujawnionymi 15/02/2023 przez kolektyw dziennikarzy. Jego sponsorzy nie zostali zidentyfikowani. (wiadomo jednak że na jej czele stoi kilku byłych generałów izraelskiego wojska i izraelskich służb tajnych.)

Trzech członków Forbidden Stories – dziennikarz Radia France, jeden z izraelskiego dziennika Haaretz i inny z izraelskiej gazety The Marker – przez kilka miesięcy podawało się za potencjalnych klientów, aby zebrać informacje na temat „Team Jorge”.

Jorge był już zamieszany w skandal Cambridge Analytica w 2018 roku, nazwany tak od firmy oskarżonej o analizowanie bardzo dużych ilości danych w celu sprzedaży narzędzi wpływu wykorzystywanych w szczególności w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.


Sukces izraelskich agentów w 81 % kampanii wyborczych

Dzięki swojej nowej strukturze Jorge twierdzi, że „interweniował w 33 kampaniach wyborczych na szczeblu prezydenckim”, jak powiedział swoim fałszywym klientom, według Radio France. Inny menedżer firmy wyznał im, że z tych 33 kampanii „dwie trzecie (odbyło się) w anglo- i francuskojęzycznej Afryce. 27 z nich zakończyła się powodzeniem czyli sukcesem w tych wyborach ich klientów czyli 81 %.

W Europie „firma” miała interweniować w referendum, oficjalnie nieuznawanym przez hiszpański rząd, zorganizowanym przez katalońskich bojowników o niepodległość w 2014 r., według Radio France. Powstrzymują się tylko od interweniowania w polityce wewnętrznej Rosji, Stanów Zjednoczonych i Izraela, z własnej woli lub z czyjegoś polecenia.

W Afryce „możemy potwierdzić, że latem 2022 r., gdy zbliżały się wybory prezydenckie w Kenii, Jorge zainteresował się kontami osób bliskich przyszłemu prezydentowi Williamowi Ruto”, Dennisowi Itumbi i Davisowi Chirchirowi, członkom jego zespołu kampanijnego, według strony internetowej Forbidden Stories.

Zarządzanie profilami kukiełkowych wyborców i... polityków

Na potrzeby swojej działalności firma opracowała w szczególności „w ciągu ostatnich sześciu lat platformę cyfrową”, AIMS (Advanced Impact Media Solutions), która umożliwia jej dowolne tworzenie fałszywych kont w sieciach społecznościowych, ale przede wszystkim aktywowanie i animowanie ich, aby nadać im pozory istnienia, wyjaśnia kolektyw w swoim raporcie.

„Na początku stycznia 2023 r. system obsługiwał 39 213 różnych fałszywych profili, które można przeglądać w swego rodzaju katalogu. Istnieją awatary wszystkich grup etnicznych i narodowościowych, wszystkich płci, samotne lub w związkach… Ich twarze są portretami prawdziwych ludzi pobranymi z Internetu, a ich nazwiska są kombinacją tysięcy imion i nazwisk przechowywanych w bazie danych” – czytamy na stronie Radio France.

Według grupy, firma szpieguje również kluczowe osobistości, w szczególności poprzez podsłuchiwanie ich lub włamywanie się do ich komputerów.
„Aby zademonstrować skuteczność jednego ze swoich narzędzi, Jorge przejął kontrolę nad systemami poczty elektronicznej kilku afrykańskich urzędników wysokiego szczebla. „Jesteśmy w środku”, powiedział dziennikarzom, którzy widzieli dwa konta Gmail, Dysk Google i katalog, a także serię kont Telegram”, według Forbidden Stories.

„Po przeniknięciu do systemów Jorge był w stanie podszyć się pod właściciela, prowadzić wymianę z jego kontaktami. Jorge wysyłał wiadomości do kontaktów ofiar ze zahakowanych kont Telegram” – dodaje strona.

Wywieranie wpływu na dziennikarzy telewizyjnych z największych stacji

Firma może również wpływać na decydentów i dziennikarzy oraz lobbować w imieniu swoich klientów.

Grupa twierdzi, że tak było na przykład w przypadku dziennikarza pracującego dla francuskiego kanału informacyjnego BFM TV, który został niedawno zwolniony po nadaniu, bez przestrzegania procedur, wiadomości o rosyjskich oligarchach, które zostały „dostarczone pod klucz dla zagranicznych klientów”, według konsorcjum śledczego. (okazało się bowiem, że speaker wiadomości BFM TV otrzymywał od nich wręcz tekst tego, co ma dosłownie mówić na antenie.)

Jedna z tych historii, dotycząca trudności, z jakimi boryka się przemysł jachtowy w Monako od czasu nałożenia międzynarodowych sankcji na Rosję i jej obywateli, sugeruje, że celem była krytyka polityki sankcji krajów europejskich.

Forbidden Stories to sieć dziennikarzy śledczych założona w 2017 tym roku. za zadanie stawia sobie kontynuować pracę innych dziennikarzy, tych którym groźby, zamknięcia w więzieniu lub zamordowanie uniemożliwiło dokończyć śledzctwo.
To ta grupa wcześniej
ujawniła w 2021 tym roku zasięgi i wpływy izraelskiego programu szpiegowskiego Pegasus.