Abstrakcja – zjazd z autostrady A2 na Gorzów i Zieloną Górę

Autostrada płatna a zjazd nadal nie funkcjonuje o ile mi wiadomo (2 tygodnie temu na pewno nie było takiej możliwości). Dodatkowo ruch z autostrady w kierunku Berlina jak donoszą znajomi kierowcy ponownie przeniósł się na drogi niepłatne…- bo cena. Jaka? Za wysoka…

Zjazd ten mógłby być uruchomiony dawno pomimo budowy drogi szybkiego ruchu Gorzów – Zielona Góra. Obok zjazdu, dosłownie kilkaset metrów dalej biegnie stara trasa. Sam zjazd jest od dawna gotowy, rzucenie nawet tymczasowej asfaltowej drogi dojazdowej do starej trasy to tylko kwestia pomyślenia i dobrej woli…
Nie wydaje się mi to nadmiernie skomplikowane technicznie. To rozwiązanie ułatwiłoby kierowcom, szczególnie zawodowym.

Zdjęcia poniżej wykonałem przed około dwoma miesiącami…

Dodatkowo jak donoszą zaprzyjaźnieni kierowcy – autostrada znacznie opustoszała po wprowadzeniu opłaty właściwej; cena za wysoka.
Wiele osób krytykuje cenę która wynosi do Warszawy bodajże 100 zł jak nie więcej… Z Poznania do Torzymia to 28 zł.
Cena wydaje się bardzo wielu użytkownikom zbyt wygórowana. Kwota około 15-20 zł maksymalnie byłaby do przyjęcia dla wielu kierowców aut osobowych.
Ta obecnie obowiązująca wielu z nich wydaje się nadmiernie wygórowana.


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.