Afery polityczne. Taśmy prawdy PSL (komentarz do sytuacji).

Afera goni aferę. Jedna widoczna druga nie… W czym rzecz? Powiedzmy sobie prosto: za dużo ich do koryta. Redukcja mile widziana… Po co ich tylu w sejmie? Po co senat? W końcu dajmy szansę innym. Jeden polityk na jeden okrąg wyborczy. No i będzie się starał dla społeczności…

Możemy to zrobić. Spójrzmy na ACTA. Udało się. Jakoś tam, Zmobilizowaliśmy się. Możemy znów? 100 posłów w Polsce? Możliwe?
Warunek: musimy zmienić obecną reprezentację polityczną. Oni będą się trzymać wszystkiego, aby nie zmienić tego. Dlaczego? Bo tam jest: KASA.
Koniec finansowania partii politycznych z budżetu. Koniec „wielo-posłowości” w Polsce. Jeden okrąg wyborczy, jeden poseł.
Może w końcu byłoby nas stać na takie podejście? I może na coś więcej niż chleb z masłem…Wystarczy tylko tak jak przy ACTA: mieć jedno zdanie. Na lewo, prawo i skądkolwiek.

Stać nas na to?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Afery polityczne. Taśmy prawdy PSL (komentarz do sytuacji).”

  1. No właśnie, może redukcja posłów, senatorów i innych urzędasów pomogłaby załatać dziurę budżetową i w końcu znalazłby się pieniądze na nasze emerytury. Skoro nie wymyślają żadnych przydatnych, niosących dobrych rozwiązań ustaw to po co wciąż im za to płacimy. Przecież każdy zły pracownik w normalnej firmie zostaje prędzej czy później zwolniony. Tak samo powinno być w tym przypadku.

  2. Jeden posel z jednego okregu.To jest po prostu zdrowe.W senacie ,jezeli jest potrzebny,to taka sama praktyka.Dla mnie osobiscie nie zrozuimisle jest to ,gdy dany posel opuszcza swoja partie i ptrzechodzi do innej.Zostal uprzednio wybrany z konkretnej listy.Zdrajca,won z cieplej posadki.Rowniez ,bardzo wazne jest prawo odwolania przez wyborcow posla ,ktory spieniewierzyl sie swoim wyborcom.Bez tego dwmokracja jest fikcja.gs

Możliwość komentowania jest wyłączona.