Apel z maila – Solidarni z ksiedzem Zaleskim

Jak wiadomo rozpoczął się proces pracownika byłej SB przeciw księdzu Isakowiczowi Zaleskiemu. Powodem jest interpretacja paragrafu 212 kk.
Ze strony księdza na temat paragrafu:
„..Artykuł, który za słowo skazuje nie tylko na grzywnę, ale nawet więzienie, jest anachronizmem, i to niebezpiecznym: może być używany jako instrument przez ludzi sprawujących władzę, a w konsekwencji ?zamrażać? publiczną dyskusję. Owszem, pomówienie bywa czymś strasznym, może zrujnować życie podobnie jak wyrok. Jednak dla życia społecznego bardziej niebezpieczne jest ograniczanie krytyki niż ochrona dobrego imienia za pomocą paragrafów, które grożą nieproporcjonalnie wysokimi karami….”

Taki paragraf to faktycznie anachronizm i śmiało można o nim mówić że to gruba Przesada. A więc Bez Przesady! i do wora z z nim!

List z maila:

„Szanowni Państwo,

po raz kolejny nadszedł czas, abyśmy okazali swą solidarność – tym razem z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, któremu grozi kara nawet do roku więzienia (więcej na ten temat). W związku z zaistniałą sytuacją, postanowiliśmy zgromadzić się 1 grudnia o godzinie 10.00 przed budynkiem Sądu dla Warszawy-Mokotowa, III Wydziału Karnego, przy ul. Ogrodowej 51a. Zabierzmy ze sobą polskie flagi oraz transparenty – pokażmy, że nie godzimy się na prześladowanie za głoszenie prawdy.

O godzinie 11.00 kończymy pikietę i udajemy się wspólnie na proces.

Zapraszamy do przyłączenia się!

Pozdrawiam serdecznie

A.
Warszawski Oddział Stowarzyszenia Solidarni 2010”

Proces z esbekiem

Na tej stronie możemy włączyć się w społeczną akcję „unicestwienia” tego paragrafu w prawie karnym:
Wykreśl 212 kk

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Apel z maila – Solidarni z ksiedzem Zaleskim”

Możliwość komentowania jest wyłączona.