Bez – przesady; nierówność wobec prawa.

Jak można wypuścić Durczoka? Co by było, gdyby w ten sposób postąpił przeciętny Kowalski? Wiadomo – siedziałby. Tymczasem dzieje się jak w filmie „Zabawa, zabawa i po zabawie”. Postać pani prokurator…
Ostatnio też czytałem wspomnienia niemieckiego Polaka (lub polskiego Niemca) Stefana Mollera. Rozdział; Korupcja. Co powinno być wzorem dla nas?

Szwajcaria? Czy to jest klucz do pomyślności kraju? I czy uda się taką pomyślność mimo naszych specyficznych cech narodowych wprowadzić?

” Donosicielstwo w Szwajcarii jest niemal usankcjonowane prawnie. Jeszcze w drugiej połowie poprzedniego stulecia osoba, która zgłosiła nieprawidłowe zachowanie użytkownika drogi otrzymywała część kwoty opłaconego przez niego mandatu. Gdy ktoś wyrzuca śmieci w nieopodatkowanym worku, to do sąsiadów należy wytropienie „przestępcy”. W Szwajcarii nie warto pracować lub zatrudniać pracownika na czarno. Bardzo często zdarzają się kontrole niań lub innych pracowników domowych wezwane przez zatroskanych sąsiadów, miłe mamy szkolnych kolegów, czy też inne nianie na placu zabaw. Brzmi naprawdę dramatycznie, szczególnie w uszach Polaków, ale dzięki temu Szwajcaria jest naprawdę bezpieczna.” 

źródło cytatu: https://www.blabliblu.pl/2017/10/24/posiadanie-broni-jako-jedno-z-podstawowych-praw-szwajcarow/#more-3090

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.