Chodzież i Ludobójstwo na Kresach.

Dzięki inicjatywie Mirka Kowzana Autora „Krzyż na Perczynie” odbył się szereg spotkań o zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez bandy OUN-UPA podczas ostatniej wojny światowej na terenach Wołynia i województw II RP (Małopolska Wschodnia) tzw. Kresach Wschodnich. Spotkania miały miejsce w Chodzieży.
dzienniknowy.pl

Ze spotkania:


Na koniec cytat; kilka dni temu znajomy z Anglii napisał mi na FB:
„Historia to polityka, to nasza rzeczywistość obecna”
Rozszerzę jego wypowiedź: To przez historię, kształtuje się nasza obecna rzeczywistość, czasami podlega określonym zmianom, kiedy to ten czy inny fragment historii, jest ukrywany lub eksponowany – jak wabik, jak swoistego rodzaju ruchoma układanka, klocki, którymi bawią się ci, którzy mają media w rękach i „wygrywają” emocje i uczucia.
To bardzo groźna „zabawa”, która stawia naprzeciw siebie społeczeństwa, narody i zwykłych ludzi wmawiając im nienawiść do siebie.
To się dzieje obecnie na Ukrainie. I nie tylko.


Wołyń PiS i prawda historyczna?

Warty przeczytania i analizy tekst Konrada Rękasa: Dlaczego nie zostawiamy Ruskich w spokoju (bez podtekstów – nie kocham sowietów, ale nie mam nic zupełnie nic do – zwykłych, uczciwych i dobrych ludzi każdej narodowości; ukraińskiej, rosyjskiej, niemieckiej itp)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.