Chroń internet – nowe zagrożenie jak ACTA.

Uwaga, znów „kombinują” jak by tylko ograniczyć dostęp do informacji:

1.Dopłata do każdej usługi w Internecie
(Komisja Europejska zaproponowała rozporządzenie przewidujące, że dostawcy usług internetowych będą mogli wymagać dodatkowych opłat za każdą usługę w Sieci. Wyodrębnienie „Usług specjalistycznych” może doprowadzić do powstania „Internetu dwóch prędkości”, gdzie zostaniemy zepchnięci na pobocze przez wielkie korporacje).
2.Dostawcy usług internetowych będą decydować o tym, co można i czego nie można będzie robić w internecie.
(Jeżeli rozporządzenie nie zostanie zmienione, dostawcy usług internetowych będą mieli możliwość blokowania treści w Internecie bez nakazu sądowego. Nie powinniśmy im pozwolić, żeby odgrywali rolę policji i decydowali, do jakich treści będziemy mogli mieć dostęp).
3.Wolność wypowiedzi będzie ograniczona, a innowacyjność zduszona.

Obecnie strony WWW wielkich firm, takich jak Microsoft i Facebook, mają takie same prawa, jak nasze blogi i podcasty. Ale jeśli nie zmieni się definicji „Specjalistycznych Usług”, wielkie korporacje wykupią wszystkie „pasy szybkiego ruchu” na autostradzie informacji, wypierając z nich nowo założone firmy i strony niekomercyjne, takie jak Wikipedia.

Komisja Europejska zaproponowała rozporządzenie przewidujące, że dostawcy usług internetowych będą mogli wymagać dodatkowych opłat za każdą usługę w Sieci. Wyodrębnienie „Usług specjalistycznych” może doprowadzić do powstania „Internetu dwóch prędkości”, gdzie zostaniemy zepchnięci na pobocze przez wielkie korporacje.

Jeżeli rozporządzenie nie zostanie zmienione, dostawcy usług internetowych będą mieli możliwość blokowania treści w Internecie bez nakazu sądowego. Nie powinniśmy im pozwolić, żeby odgrywali rolę policji i decydowali, do jakich treści będziemy mogli mieć dostęp.. Więcej na ten temat można znaleźć w dziale Argumenty.

Wkrótce, Parlament Europejski zadecyduje o naszych prawach i wolności! 24 Lutego planowane jest głosowanie w kluczowej Komisji Parlamentu Europejskiego (ITRE)

CAŁOŚĆ na stronie: savetheinternet.eu

Pamiętajcie, tylko dzięki obecnym zasadom możecie czytać moją stronę i tysiące innych, podobnych. Jeżeli wprowadzi się te zapisy powyżej – to się zmieni.

Znów trzeba walczyć o wolność – WSZYSTKICH NAS.
Nowa zmodyfikowana ACTA stoi u bram!

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.