Dlaczego kupujemy w Niemczech…? Bo taniej i lepiej…

Na Interii ukazało się doskonałe uzupełnienie mojego materiału z bezprzesady.com. W Niemczech jest lepiej i taniej. Problemem jest tylko jedno: zarobki u nas nie są niemieckie…

Oto treść materiału z Interii:

„W Polsce za fryzjera trzeba zapłacić o ponad 60 proc. mniej niż w Niemczech, ale słodycze czy chemię gospodarczą można kupić taniej w Niemczech – wynika z analizy cen w Lubuskiem i Brandenburgii. Dodano, że w regionie przygranicznym maleją różnice cen

Analizę przeprowadziło Polsko-Niemieckie Centrum Informacji Konsumenckiej we Frankfurcie nad Odrą przy wsparciu Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Według autorów badania, konsumenci wciąż mogą sporo zaoszczędzić, jeśli robią transgraniczne zakupy.

– O ile krajowe owoce i warzywa, wędliny, benzyna oraz usługi są generalnie tańsze w Polsce, to już egzotyczne owoce, słodycze oraz na przykład artykuły drogeryjne i chemię gospodarczą można kupić w Niemczech po korzystniejszych cenach – powiedziała szefowa Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji Konsumenckiej Katarzyna Trietz.

Z analizy wynika, że produkty żywnościowe są z reguły tańsze w Polsce niż w Niemczech. Szczególnie w przypadku krajowych owoców i warzyw, produktów mięsnych, np. kiełbas. Ale ceny słodyczy są niższe po niemieckiej stronie Odry.

Natomiast w przypadku mąki, cukru, masła i mleka trudno jednoznacznie określić gdzie jest taniej, gdyż ceny tych produktów znacznie się wahają.

Badanie pokazuje, że ceny artykułów do pielęgnacji ciała w polskich drogeriach, poza kilkoma wyjątkami, są wyższe od cen niemieckich. Przy artykułach gospodarstwa domowego różnice są niewielkie.

W przypadku odzieży oraz obuwia można zaobserwować minimalne różnice cen, ze wskazaniem na nieco niższe w Polsce. Jedynie obuwie dziecięce jest droższe w Niemczech. …”

Więcej na stronie Interii: Maleją różnice cen towarów i usług po obu stronach Odry

Czekamy tylko na jedno: w końcu w Unii jesteśmy… aby zrównały się wypłaty. Niech nam „chłopaki” politycy, którzy fundnęli Unię teraz zapewnią w końcu UNIJNE ZAROBKI.

Komentarze do polskich zakupów za niemiecką granicą?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Dlaczego kupujemy w Niemczech…? Bo taniej i lepiej…”

  1. Banda nierobów na czele z rudym kłamcą zafundowala tylko sobie unijne zarobki. Nam szaraczkom pozostaje tylko płakać i placić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.