Dlaczego tak ważne jest ratowanie Życia?

Kilka cytatów poniżej…(foto):

Oczywiście są to fragmenty rozdziału książki ks Woźnego. Każde słowo za Życiem Nienarodzonym – to słowo na wagę, każdą wagę – złota. Nie mamy prawa nie pozwalać komukolwiek na Życie. Tu nie ma nic do tego chęć rządzenia swoim ciałem – ponieważ nie jest to rządzenie ciałem – trzeba było zrobić to przed tym, jak ciało to uruchomiło ten skomplikowany i cudny proces tworzenia Życia. Jeżeli tak się już stało – nie mamy nic do powiedzenia ponieważ wkraczamy w istotę decydowania o Życiu lub Śmierci – a więc zabijamy stajemy się mordercami. Pamiętajmy – ktoś zdecydował że żyjemy. Dlaczego kobiety uciekają od takich myśli, porównań – te kobiety „wyzwolone” które chcą być Bogiem i decydować o Życiu. Żal mi ich – bardzo mi ich żal, modlę się za nie co jakiś czas, bo nie rozumieją istoty sprawy. Ale to wina braku umiejętności myślenia, analizy, wiązania ze sobą czynów, ich ważkości etycznej. Nie ma nauk w szkołach, nikt nie uczy myślenia, analizowania budowania rozumienia etycznego – poznawania sumienia – uczą w szkołach tylko cyferek, literek i tego co do kupy złożone znaczą; nie uczą meta- tego co jest ponad …trzeba więcej rozmawiać, mówić o tym co człowiek czuje. Też mówić o uczuciach.

Czy kobiety, które chcą zagłady swojego dziecka wiedzą co to jest miłość? Takie pytanie się mi nasuwa. Skąd w ogóle ta chęć zabicia owocu aktu, który jest uwieńczeniem miłości – powinien być… Może tutaj jest problem? Może problem tkwi w tym co nazywamy pornografią. To sprowadza istoty żywy, myślące i czujące do roli marionetek robiących tylko to co ktoś narzucił w szalonej wizji splecionych ciał w gimnastyce dążącej tylko do przyjemności – powodującej że drugi człowiek zmniejsza swoje atrybuty jako osobowość, a zostaje tylko powłoka – jest tyle wart ile skóra pokrywająca mięśnie i inne organy. Szaleństwo szukania przyjemności rozbija i niweczy naszą duchowość – tracimy samych siebie. To straszne. Ale tak zrobione że nie wiemy nawet o tym co tracimy… Przestrzegam przed tą pustynią duchową w efekcie prowadzącą do tak łatwych wyborów nad tak ważnymi sprawami. Jak Życie.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.