Doniesienie z Lwowa – Koszmar codziennego dnia….

List od Marysi z Lwowa

O tak i żyjemy! Koszmar codziennego dnia!

„Dzisiaj na stronie www.vk.com (coś w rodzaju facebooka, ale na przestrzeni byłego związku radzieckiego, gdzie rejestruje się przeważnie młodzież szkolna i studenci) ujrzałam informację o treści od której po prostu zapiera dech i człowiek nie wie co robić i co w ogóle na to wszystko mówić i jak reagować. Pod poniższym podpisało się już że bierze udział ponad 100 osób.

http://vk.com/event38990617 – podaję dosłowne tłumaczenie

Karpaty – 2 ? Pogoń Lwów. 27-maja (niedziela). ZBIERAMY LUDZI!!!
Opis:
27 maja na stadionie Hart na Pohulance odbędzie się mecz mistrzostw obwodu lwowskiego między drużynami Karpaty ? 2 i klubem polskich szowinistów pogoń lwów. Samo po sobie stworzenie tego tzw. klubu ? to prowokacja polaków przeciwko ukraińskiego Lwowa, i przeciwko Ukrainie też. Założyciele i kibice tej pogoni [w tłumaczeniu z ukr. zły, niedobry i to w niekulturalnym wręcz ulicznym wyrażaniu się] ? to polscy szowiniści, którzy mówią, że Lwów to polskie miasto i obowiązkowo ma wrócić do polskich granic. W dany moment klub spokojnie bierze udział w mistrzostwach obwodu lwowskiego, i póki my spokojnie siedzimy w domu i w żaden sposób nie reagujemy … na Pohulance już wieszają polską flagę z napisem ?Lwów?. Ludzie którzy stoją za pogonią aktywnie werbują do składu swoich kibiców jak polaków tak i ukraińców. Sztucznie stwarza się ruch kibiców dla realizacji czyichś politycznych celów. Szyją się róże, flagi i t.d. (wielki baner z napisem pogoń lwów na tle polskiej flagi nadrukowano za 500 euro !!!!).
OTÓŻ, NASTAŁ CZAS POSTAWIĆ SWÓJ RADYKALNY PROTEST PRZECIWKO PROWOKACJI POLSKICH SZOWINISTÓW W NASZYM MIEŚCIE. ZWRACAM SIĘ W PIERWSZYM RZĘDZIE DO KIBICÓW KLUBU KARPATY, DO PATRIOTÓW UKRAINY, PO PROSTU DO LUDZI Z NACJONALNĄ GODNOŚCIĄ I HONOREM. PRZYPOMNIJCIE SOBIE CZYIM JESTEŚCIE POKOLENIEM. NIE PO TO NASI RODZICE PRZELEWALI KREW W WALCE PRZECIWKO POLSKIEMU SZOWINIZMOWI, ŻEBY TERAZ W 21-? WIEKU MY ZNOWU CIERPIELIŚMY UNIŻENIA NA SWOJEJ ZIEMI.
WZYWAM WAS PRZYJŚĆ W NIEDZIELĘ 27-GO MAJA NA STADION NA POHULANCE, PODTRZYMAĆ NASZE KARPATY I WYRAZIĆ PROTEST PRZECIWKO POLSKICH PROWOKACJI. SŁAWA UKRAINIE !!!

OTÓŻ MIEJSCE SPOTKANIA: 27- maja, niedziela 15: 00 pl. Petruszewycza. Wielka prośba nie spóźniać się!”

Czy to trzeba komentować? Nie wydaje się mi….
W takiej właśnie (antypolskiej, anty ukraińskiej, anty sportowej?) atmosferze będzie odbywało się Euro 2012. Nacjonaliści wbijają klin…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.