Doskonalenie umiejętności strzeleckich. Strzelectwo sportowe.


Program  komputerowy do doskonalenia umiejętności strzeleckich…

Program między innymi umożliwia poprzez śledzenie ruchów strzelca – wychwycenie błędów przy przyjmowaniu postawy strzeleckiej w fazie wybierania rejonu celowania, pokazuje wszystkie mikro-ruchy jakie wykonuje strzelec, kiedy wybiera rejon celowania, także pokazuje błędy przy wyciśnięciu spustu i oddaniu strzału.
Jak to działa? Zrzut ekranu z fragmentu strony:


Całość na: SCATT – shooter training systems


Ostatnio trenuję w 99% na strzelnicy pneumatycznej a i to rzadko z braku czasu.
W tym roku takich treningów odbyłem max: kilkanaście (11-12). W tym 2-3 treningi pistoletowe.
W zeszłym tygodniu dłuższy trening pistoletowy, za pomocą pistoletu Kandar:

Pierwsze cztery tarcze – bez rozgrzewki. Starałem się oddawać strzały jak najszybciej i uważać przy wyciskaniu spustu, wykonując tą czynność maksymalnie płynnie.

Następnie trening szybkościowy:

Trening na skupienie:

I na koniec seria 4×5:

Widać efekt, polegający na lepszym skupieniu końcowych serii. Mimo pewnego zmęczenia po oddaniu około 60 strzałów, ostatnie 20 nie było najgorsze.
Ilość punktów (przypadkiem) dokładnie taka sama jak na początku. Gdyby nie dwa kiksy (chyba zmęczenie dało znak) wynik byłby o kilka pkt lepszy.
Skupienie poprawiło się.
Całość treningu około 40 min.
Oczywiście nie mam złudzeń że zostanę mistrzem: dość późno zacząłem sportowe treningi strzeleckie po 40 roku życia. Mimo licznych wcześniejszych strzelań bojowych, gdzie za bardzo nie zwracało się uwagi na celność, ale też strzelało się do celów z bliższej odległości.
Niemniej dostrzegłem znaczącą poprawę w celności, kiedy zacząłem stosować się do wszystkich czynności zwiększających poprawność oddania strzału w postawie strzeleckiej -sportowej.
Przekłada się to też na zwiększenie celności w strzelaniach bojowych.
Tak więc zasadność treningów typowo statycznych, sportowych – jest.


Polecana strona dla miłośników amatorskiego strzelania z broni pneumatycznej: nasze wiatrowki

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.