Dwie wizyty – Krobia i Gostyń. Ludobójstwo na Ormianach i Polakach.

Miasteczka położone obok siebie, które wczoraj odwiedził ks Isakowicz-Zaleski z wykładami o Ludobójstwie Ormian – 100 rocznicy tego pierwszego w XX wieku ludobójstwa dokonanego przez Turków na ponad 1,5 milionie ormiańskich swoich obywateli; ksiądz mówił także o zbrodni Ludobójstwa tak samo zakłamywanej i ukrywanej -Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na narodowościach województw kresowych II RP, podczas ostatniej wojny światowej. Największą liczebnie grupą wymordowaną przez ukraińskich nacjonalistów byli Polacy. Druga grupa to… sami Ukraińcy. Poliszczuk podaje liczbę około 80 tys Ukraińców zamordowanych z rąk OUN-UPA. Polskie ofiary szacuje się na 130-200 tysięcy z terenów wszystkich województw kresowych II RP. Niestety, liczba ofiar nigdy nie zostanie dokładnie poznana. Powód, to czas i zacieranie śladów, niszczenie wiosek w 100%, po prostu: Zagłada narodu. W tej grupie byli też polscy Ormianie.
Ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski jako pochodzący z rodziny polsko-ormiańskiej doświadczonej podwójnym Ludobójstwem walczy o prawdę w imieniu dwóch narodów: polskiego i ormiańskiego.
krobia_ks_isakowicz

krobia

krobia_isakowicz

Spotkanie zostało zorganizowane jako dodatkowe (główne w Gostyniu) – ksiądz Tadeusz był pod wrażeniem zainteresowania tematem mieszkańców, i władz miasta, które przyszły na spotkanie.
Po spotkaniu zdjęcie pamiątkowe z Organizatorem spotkania burmistrzem miasteczka Sebastianem Czwojdą (obok księdza) i jego współpracownikami.

krobia_zdjecie_pamiatkowe

Spotkanie główne w Gostyniu, którego organizatorami byli: Gostyńskie Towarzystwo Historyczne i Gostyński Uniwersytet III Wieku.
Jak widać na fotografiach przyszło również sporo młodych osób.

gostyn

gostyn_isakowicz_zaleski

gostyn_spotkanie_isakowicz

gostyn_pytanie_do_ksiedza

gostyn_zasluchana_publicznosc

Plakat i zaproszenie: „Ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947? ? Gostyń 22 kwietnia.

Ksiądz Tadeusz podpisuje dedykację dla Pani Prezes gostyńskiego Towarzystwa Historycznego:
gostyn_dedykacja

Było tak dużo pytań na spotkaniu, a następnie spraw organizacyjnych, że dopiero odprowadzając księdza Tadeusza na kwaterę gdzie nocował była chwila na nabycie książki i podpis…

Przede wszystkim jednak ważne jest to propagowanie Prawdy, idea jej niesienia społeczeństwu, sama organizacja spotkań i wszelakie wysiłki włożone w celu poszerzenia wiedzy na temat zbrodni ludobójstwa popełnianych na ludzkości; na Ormianach, Polakach i innych narodach.
Dziękujemy za wkład, jaki wniósł Gostyń w propagację tej prawdy – ku ostrzeżeniu i zapobieżeniu takich zbrodni w przyszłości. Szczególnie wdzięczni jesteśmy Uniwersytetowi III Wieku za organizację sali w liceum gostyńskim i Gostyńskiemu Towarzystwu Historycznemu za zainicjowanie spotkań poświęconych temu tematowi.

Ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Piotr Szelągowski

ks_isakowicz_misja_trwa


Pamiętamy o 100 rocznicy Ludobójstwa dokonanego na Ormianach: Obchody 100. rocznicy ludobójstwa Ormian- Wrocław, Oława, Kraków, Warszawa i Gliwice, 20 – 26 kwietnia

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Dwie wizyty – Krobia i Gostyń. Ludobójstwo na Ormianach i Polakach.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.